Antalya
17.03.2023
A
GÜNDEM , VİDEOLU HABERLER
VİDEO- O fotoğrafı tuvale aktardı
VİDEO- O fotoğrafı tuvale aktardı

ANTALYA'da yaşayan geri dönüşüm sanatçısı Aydın Yalçınkaya, depremin simge fotoğraflarından Azerbaycanlı Server Beşirli'nin aracının üzerine yüklediği yorganlarla çekilen fotoğrafı tuvale aktardı.

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen, 11 ili etkileyen depremlerde binlerce bina yıkılırken, binlerce kişi de hayatını kaybetti. Felaketin duyulmasıyla birlikte dünyanın dört bir yanından Türkiye'ye yardım için kurtarma ekipleri yola çıktı. İnsani yardım malzemelerinin ulaştırılması için seferber olundu. Azerbaycan'da köylülerden topladığı yorganları, Türk ve Azerbaycan bayrağının dalgalandığı eski aracının tavanına yükleyen Server Beşirli'nin fotoğrafı, gündem oldu.

ÇALIŞMALAR SÜRECEK

Bu fotoğraf karesi, depremin simge fotoğrafları arasında yer aldı.Antalya'da yaşayan geri dönüşüm sanatçısı Aydın Yalçınkaya, bu simge fotoğraf karesini, atık kumaş parçalarını parça parça birleştirerek tuvale aktarıp, resmetti. Önümüzdeki günlerde diğer simge fotoğrafları da kumaş parçaları kullanarak tuvale aktaracağını belirten Yalçınkaya, “İlk simge fotoğrafla ilgili çalışmamı, tamamı atık kumaşlardan oluşturdum. Önümüzdeki günlerde belirlediğim diğer fotoğraflar üzerine çalışmalarımı sürdüreceğim. Ben bir sanatçı olarak yaşanan felaketi, sanatımla ifade etmek istiyorum" dedi. DHA

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: