Antalya
Yayın Tarihi : 16.03.202301:41
Güncelleme Tarihi : 15.03.202318:43
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Hatice Avcı, aday adayı oldu
Hatice Avcı, aday adayı oldu

İYİ Parti’de yıllardır çeşitli kademelerde görev iş insanı ve turizmci Hatice Avcı, partisinden milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Avcı, açıklamasında, “Partimi ve genel başkanımı asla bırakmayacağıma and içerim” dedi

İYİ Parti Manavgat eski İlçe Başkanı Hatice Avcı, Antalya milletvekili aday adaylığını resmen açıkladı. Partinin İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısına İYİ Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veysel Altıntaş ile çok sayıda partili katıldı. Avcı’ya başarılar dileyen Altıntaş, “Hedefimiz parti olarak birinci parti olmak ve Genel Başkanımız Meral Akşener’i Başbakan yapmak” dedi.

GİDİŞAT İYİ DEĞİL

Deprem felaketinden hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa dileyerek sözlerine başlayan İYİ Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Hatice Avcı, İYİ Parti kurulduğu günden itibaren partinin bir neferi olarak çalıştığını belirterek, “Başta bir anne olarak çocuklarımın geleceğinden kuşku duyduğum için, gençlerimizin umutlarının kaybolduğunu gördüğüm için, eğitim ve adalet sisteminin kötüye gittiği için, tarım ve hayvancılığın bitme noktasına geldiği için, ailelerin zorunlu ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak duruma geldiği için siyasete girme kararı aldım” dedi.

YILMADIK, YIKILMADIK

Nene Hatunların, Kara Fatmaların torunları olarak Türkiye için mücadele etme sırasının kendilerine geldiğini belirten Hatice Avcı, “İYİ Parti olarak milletimize rahat bir nefes aldıracak ekonomi, eğitim, sağlık, savunma, tarım, sosyal ve kültürel politikalarımızla milletimizi güneşin aydınlığına ulaştırmak için çalışacağız. ‘Kadın yükselecek, Türkiye güçlenecek’ diyen bir genel başkanımız var. Kurulduğu günden itibaren yönetici, ilçe başkanı ve bir üye olarak görev aldığım İYİ Parti olarak bizlere ‘illet’ dendi, ‘zillet’ dendi, her türlü hakaret edildi. Ancak yılmadık, yıkılmadık, gece gündüz çalışmayı bir borç bildik” ifadelerini kullandı.

PARTİMİ ASLA BIRAKMAYACAĞIM

Milletvekili seçilmesi halinde Cumhuriyetin temel değerlerini korumaya söz veren Avcı, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Milletimizin onuru, özgürlüğü için gerekirse cefa çekmeye söz veriyorum. Kendi menfaatlerim için değil, milletimin ve devletimin menfaatlerini gözeteceğime, partimi hiçbir zaman bırakmayacağıma ant içiyorum. Antalya’da da, Türkiye’de de bu sefer İYİ’ler kazanacak. El Ele, kol kola hep birlikte kazanacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan ve Genel Başkanım Meral Akşener’in yanında yürüyeceğime and içerim”. Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: