Antalya
Yayın Tarihi : 16.03.202302:25
Güncelleme Tarihi : 15.03.202319:55
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-BÜROKRASİ
Kırcami tapuları hazır
Kırcami tapuları hazır

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 40 yıldır imar sorunu yaşanan Kırcami bölgesinde tapuların belediyeye teslim edildiği müjdesini verdi. Uysal, “Kırcamili komşularımız tapularını, önümüzdeki haftadan itibaren elektronik sistem üzerinden de alabilecek.” dedi

Kırcami, Doğuyaka, Topçular, Tarım, Mehmetçik, Güzeloluk, Zümrütova, Yeşilova mahallelerinin tamamı, Fener ve Çağlayan mahallelerinin ise belli bölümlerini içine alan 1481 futbol sahası büyüklüğündeki Kırcami bölgesinin imar sorunun çözümünde sona gelindi.  

TAPULAR BELEDİYEDE

Kırcami tapuları öneceki  mesai bitime dakikalar kala, Muratpaşa Tapu Müdürlüğü’nden belediyeye gönderildi. Tapuları müdürlükten Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarı teslim aldı. Tapular koli içinde belediyeye getirildi.

40 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ

Kırcami’nin geçmiş yıllarda yine tapu aşamasına geldiğini ancak mahkeme kararlarıyla bu sürecin durdurulduğun hatırlatan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, , “40 yıldır çözüm bekleyen Kırcami için bir gün bile kaybetmeden çalıştık. İmar planlarını çıkardık. Şu anda da tapular belediyemize intikal etmiş durumda” dedi.

KOMŞULARKA HAYIRLI OLSUN

Kırcami’de imar planının artık bittiğini kaydeden Uysal, “Kırcamili komşularımız, önümüzdeki haftadan itibaren tapularını, elektronik sistem üzerinden de alabilecek.. Planımızın ayağına taş değmesin.Kırcami, 40 yıldır bekleyen şehrimizin tam ortasında kara boşluk gibi durmaktan kurtulsun. Antalya’mıza, komşularımız hayırlı olsun” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: