Antalya
15.03.2023
A
GÜNDEM , SPOR
Beklenen değişiklik gerçekleşti
Beklenen değişiklik gerçekleşti

Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu’nun dün yapılan toplantısında Aziz Çetin başkanlık görevinden istifa etti. Çetin’in yönetiminde Başkanvekili olan Sabri Gülel oybirliğiyle yeni başkan seçildi

 

Kamuoyuna ilk olarak Antalya Körfez gazetesinin duyurduğu istifa gerçekleşti ve Antalyaspor Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Çetin görevini bıraktığını açıkladı. Antalyaspor’un yeni patronu ise Sabri Gülel oldu.

OY BİRLİĞİYLE SEÇİLDİ

Dün öğle saatlerinde toplanan Antalyaspor Anonim Şirketi Yönetim Kurulu, istifa ve görev değişimi hakkında resmi açıklama yaptı. Açıklamada  “Antalyaspor A.Ş'nin bugün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında; 31 Mayıs 2021 tarihinden itibaren başkanlık görevini yürüten Sayın Aziz Çetin'in görevi bırakma kararı almasından sonra başkanlık görevine Sayın Sabri Gülel'in getirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir. Sayın Aziz Çetin Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı olarak görevine devam edecektir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız." denildi.

 

İKİ MAKAM SIKINTI OLUYORDU

Aziz Çetin yaşanan değişikliği, "Bu bir bayrak yarışı ve değişim zamanının geldiğini düşünüyorum” diye anlattı. Hem Antalyaspor A.Ş, hem de Antalyaspor Derneği başkanı olarak görev yapmanın zor olduğunu kaydeden Çetin, “Bu durum bazı projelerin hayata geçirilmesi konusunda sıkıntı çıkarıyordu. Derneğe daha fazla zaman ayırmam gerekiyordu. Kulüp başkanlığından istifa edersem, dernekteki görevimi daha iyi yerine getireceğimi düşündüm. Kulüp başkanlığına gelen Sabri Gülel de zaten aramızdan birisiydi. Yani göreve yabancı olmadığı için sıkıntı olmayacaktır" şeklinde konuştu. Hasan YAVAŞLAR

 

RESİMALTI KÜPÜR:

İLK KÖRFEZ DUYURDU

Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin’in istifa kararı, ilk olarak Antalya Körfez gazetesinin özel haberi ile kamuoyuna duyuruldu.

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: