Antalya
14.03.2023
A
GÜNDEM , SPOR
Aziz Çetin bırakıyor
Aziz Çetin bırakıyor

Bu sezon yapılan transferlerden beklenen verimin alınamaması ve kulübün artan borcu Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin’i görevi bırakma noktasına getirdi. Çetin’in istifa etmesi durumunda yeni başkanın Ramazan Karabulut olması bekleniyor

 

Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Çetin, bu görevinden ayrılmaya hazırlanıyor. Dövizdeki artış ve bu sezon transferde yapılan hatalar nedeni ile kulübün artan borç yükü nedeni ile zor günler yaşayan Çetin’in, Anonim Şirket Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini bırakarak Antalyaspor Derneği Başkanlığı görevine devam etmeyi planladığı öğrenildi.

100 MİLYON TL BORÇ VAR

Mevcut takıma yaklaşık 4 aydır ödeme yapamayan, 100 milon civarında borcu bulunan kulübü finanse etmekte zorlanan, bu konuda beklediği desteği de bulamayan Çetin’in, takımın ligde rahatlaması halinde sezonu beklemeden görevi bırakacağı, aksi halde sezon sonu görevinden ayrılacağı öğrenildi. Kulübün finansal anlamda daha rahat bir ortama kavuşması için böyle bir karar aldığı öğrenilen Çetin’in, kulübün yaşadığı sıkıntılı süreç nedeni ile sağlık sorunları yaşamaya başladığı ve kararında bu durumun da etkili olduğu belirtildi.

KARABULUT DÜŞÜNÜYOR

Bu arada kulübün sıkıntılı süreç yaşamaması için kendisinden sonra başkanlık yapacak isim konusunda da çalışma yaptığı öğrenilen Aziz Çetin’in, mevcut yöneticilerden Ramazan Karabulut ile başkanlık konusunda anlaştığı belirtiliyor. Takımın işleyişini bilen ve her sezon destekte bulunan Karabulut’un da başkanlık konusunda Çetin’e olumlu görüş bildirdiği öğrenildi. Ramazan Karabulut’un, başkanlık konusunda kesin kararını kısa sürede vereceği kaydedildi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: