Antalya
14.03.2023
A
GÜNDEM , POLİTİKA , VİDEOLU HABERLER
VİDEO- Turizmci Ayşen Kurt, İYİ Parti’den adaylığını açıkladı
VİDEO- Turizmci Ayşen Kurt, İYİ Parti’den adaylığını açıkladı

İş İnsanı ve Turizmci Ayşen Kurt, İYİ Parti Antalya Milletvekilliği Aday Adayı oldu. Kurt’un adaylık açıklamasına partililer yoğun ilgi gösterdi. Hakkın ve hukukun bekçisi olmaya aday olduğunu kaydeden Kurt, “Her bir vatandaşının, hayata küsmediği bir Türkiye hayal ediyorum.” dedi.

 

İYİ Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı olan İş İnsanı ve Turizmci Ayşen Kurt’un parti il binasında düzenlediği adaylık açıklamasına partililer yoğun ilgi gösterdi. Toplantıya İl Seçim İşleri Başkanı Veysel Altuntaş, İl Kalkınma Politikaları Başkanı Elvan Aslandoğan, Akseki İlçe Başkanı Ali Kartal, Aksu İlçe Başkanı Recep Bal, Elmalı İlçe Başkanı Muhammed Kemençe, Gündoğmuş İlçe Başkanı Emir Ali Çatalkaya, İbradı İlçe Başkanı Selçuk Yamansoy, Manavgat İlçe Başkanı Hüseyin Ergen ve 19 ilçeden  teşkilat üyeleri ile partililer katıldı.  Kurt, “Milletin hak ettiği gibi yaşayamadığını, Türkiye’nin doğru yönetilmediğini, bu nedenle de iyi ve cesur insanları göreve çağıran Genel Başkanımı Meral Akşener’in sesine kulak verdim. Hem Torosların eteğinde istihdam sağlayan bir iş insanı hem de bir anne olarak o sesi çok iyi anlıyorum.” dedi

BANA DA GÖREV DÜŞÜYOR

Türkiye’deki bütün anneler gibi evladının geleceğine dair endişeleri olduğunu dile getiren Kurt,  “Bugün, gençlerimizin yüzde 60’ının, başka ülkelerde yaşamak istemesi bir anne olarak beni endişelendiriyor. Henüz küçük yaşta olsa da yarın bir gün evladımın da gelecek korkusu yaşamasından endişe ediyorum. Gençlerimizin Türkiye’ye yeniden güvenmesini istiyorum. Bunu sağlayabilmek için verilecek mücadelede, bana da görev düştüğüne inanıyorum.”

KÜSMEDİĞİMİZ BİR TÜRKİYE İÇiN

Her vatandaş gibi kendisinin de hayalleri olduğunu söyleyen Ayşen Kurt, hayallerini şöyle sıraladı:“Kadınların, karanlıkta güvenle yürüyebildiği bir Türkiye hayal ediyorum. Çalışanların, teri kurumadan hakkını alabildiği bir Türkiye hayal ediyorum. Gençlerin, ülkelerine güvendiği, bütün gençlerimizin elinin iş tuttuğu bir Türkiye hayal ediyorum. Annelerin tencereyi kaynatabildikleri, Babaların evlatları karşısında boynunun bükülmediği bir Türkiye hayal ediyorum. Kadının erkeğe, gençlerin ülkesine, çiftçinin tarlasına, her bir vatandaşının, hayata küsmediği bir Türkiye hayal ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ADALETSİZLİK YARINIMIZI DA HEBA EDECEK

 

Türkiye’nin mutlu ve zengin bir ülke olmak için her şeyinin olduğunu, kaynaklarını kimin nasıl kullandığının esas sorun olduğunu dile getiren Kurt, “Bir iş insanı olarak, Türkiye’yi idare edenlerin, taraflı, kayırmacı ve hakkaniyetsiz davrandığını görüyorum. Daha güçlü bir Türkiye’nin demokrasi ve adalet ile mümkün olacaktır. Yoksa bugünkü adaletsizlikler yarınlarımızı da heba edeceğinin farkındayız.” diye konuştu.

 EVLADIMIN YÜZÜNE BAKABİLMEK İSTİYORUM

Antalya’da, verdiği sözden dönenlerin açtığı yarayı sarmaya talip olduğunu kaydeden Ayşen Kurt açıklamasını şöyle sürdürdü:  Yüzlerce kardeşimize iş imkânı sağlayan bir turizmciyim. Susup oturarak bu sistemin nimetlerinden faydalanma imkânım olduğu bir gerçek. Ancak ben, yarın evladımın yüzüne bakabilmeyi istiyorum.’Anne, sen o günlerde ne yaptın?’ dediğinde, cevap verebilmek istiyorum. Birlikte çalıştığım kardeşlerimin, mutlu ve huzurlu bir ülkenin vatandaşları olmalarını istiyorum. Cumhuriyetimizin banisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,’Toroslarda tek bir baca tütüyorsa, umut vardır’ diyerek büyük sorumluluk yüklediği bu coğrafyada yaşamayı, kazanmayı, hak etmek istiyorum. Bana her imkânı sunan ülkeme ve onun asıl sahibi aziz milletime layık olmak istiyorum. Bu fikirlerle, bugün yeni bir yola çıkıyorum. Nene Hatun gibi bir yürek, Halide Edip gibi bir iman, Halide Onbaşı, Şerife Bacı, Gördesli Makbule gibi bir adanmışlığa sahip olan,Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in ardında saf tutup, canımdan çok sevdiğim Türkiye'm için yeni bir adım atıyorum. Sayın Genel Başkanımızın hayal ettiği, huzurlu ve zengin bir Türkiye’nin mümkün olduğuna inanıyorum. Demokrasinin tam ve kâmil olarak uygulandığı, adaletin yerini bulduğu, insanların sabahları birbirlerine selam verip, hal hatır sorabildiği, mutlu bir Türkiye’nin mümkün olduğuna inanıyorum. Sahip olduğum imkânları sunan Allah’ıma şükrederek, Bana bu imkânları veren ülkeme ve milletime olan borcumu ödeyebilmek içi aday adaylığımı huzurlarınızda ilan ediyorum. Turizmle ülkemize büyük kaynak yaratan, tarlaları, seraları, üretimiyle milletimize hayat kaynağı olan Antalya’mızın bir evladı olarak, Toroslardaki Yörüklerden, tarladaki çiftçilerimize, kıyılardaki bacasız sanayinin neferlerinden, şehrimizin her köşesindeki vatan sevdalılarına sesleniyorum: Hakkımızın, hukukumuzun bekçisi olmaya adayım. Milletimizin hak ettiği bir hayatın kurulabilmesi için göreve talibim. ‘Ne Mutlu Türk’üm diyene’ şiarıyla, ülkeme ve Antalya’mıza borcumu ödemeye talibim. Allah beni utandırmasın. Allah, ülkemizi ve milletimizi koruyup kollasın. Yolumuz da bahtımız da açık olsun.” HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: