Antalya
10.03.2023
A
GÜNDEM , SPOR
ROTASYON ZAMANI
ROTASYON ZAMANI

Bireysel hatalar sonu yenen 3 golle Kasımpaşa’ya mağlup olan Antalyaspor, yarınki Kayseri sınavında rotasyonlu bir kadro hazırlıyor. Ömer Toprak ve Admir Mehmedi’nin yedek soyunup Fredy ve Emrecan’ın ilk 11’de forma giymesi bekleniyor

 

Kasımpaşa deplasmanında yediği hatalı gollerle 3-1 mağlup olan Antalyaspor, yarın kendi sahasında oynayacağı Kayserispor karşılaşmasında kadroda önemli değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Yenen gollerde bireysel hataları olan kaleci Helton Leite, Ömer Toprak ve Veysel Sarı’nın formsuz olmalarını dikkate alan Nuri Şahin ve ekibinin, bu bölgede radikal kararlar alması bekleniyor. Bu sezon yaptığı bireysel hatalarla dikkat çeken Ömer Toprak’ı yedek soyundurmayı düşünen teknik ekibin, bu oyuncunun yerine Beşiktaş’tan kiralanan Emrecan Uzunhan’ı oynatması bekleniyor.

HELTON-ÖMER KARARI

Kaleci Helton Leite’nin durumunu da gözlemleyen teknik ekibin, Beşiktaş deplasmanında harika bir performans sergileyen Ataberk Dadakdeniz’i Kayserispor7a karşı ilk 11’de görevlendirebileceği belirtildi. Kasımpaşa maçına ilk 11’de başlayan ve vasat bir futbol ortaya koyan Erdal Rakip’in yerine de Kayserispor sınavında Ufuk Akyol’un ilk 11’de görev alması bekleniyor. Sakatlığını atlatan Haji Wright’ın ise Kayserispor maçı ile birlikte ilk 11’e geri dönmesi bekleniyor.

FREDY RİBEİRO DÖNÜYOR

Bu arada Kasımpaşa deplasmanında sakat oldukları için kadroya alınmayan Doğukan Sinik ve Shoya Nakajima ile hafif sakatlığı nedeni ile riske edilmeyen Fredy Ribeiro tam olarak iyileşti. Üç oyuncunun da takıma katılması ile orta sahada eli güçlenen Nuri Şahin’in Fredy’yi ilk 11’de oynatıp Admir Mehmedi’yi kulübeye çekmesi de beklenen rotasyonlar arasında. Sakatlıktan yeni kurtulan ve fizik olarak tam olarak hazır olmayan Doğukan Sinik’in maça yedek başlama ihtimali yüksek.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: