Antalya
09.03.2023
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
Depremzedeler için hijyen paketi
Depremzedeler için hijyen paketi

Eğitim Bir Sen Antalya Şubesi’nin başlattığı Kadın Hijyen Paketi Yardım Kampanyası devam ediyor. Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, destek veren herkese teşekkür etti.

 

Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, Kahramanmaraş depremleri sonrası sendika üyelerinin birlik ve beraberliğin yanında dayanışmanın güçlendirilmesi amacıyla ‘Kadınlardan Kadınlara Şimdi Dayanışma Vakti’  çağrısı ile Kadın Hijyen Paketi Yardım Kampanyası’na güçlü bir şekilde destek verdiklerini söyledi.  Kadınların toplumdaki yeri ve önemine de değinen Başkan Miran, “8 Mart, İnsan hakları temelinde, kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmış uluslararası bir gündür. Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen, evlatlarıyla sınanan kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun” dedi.

.

KADIN DAYANIŞMASI

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından tüm Türkiye’nin tek yürek olduğunu açıklayan Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, Memur Sen Genel Merkez Kadın Komisyonu’nun başlattığı yardım kampanyasına desteklerin sürdüğünü söyledi. Miran, “Asrın felaketi olarak yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle birlik ve beraberliğimizi yanında dayanışmamızı sürdürüyoruz. Memur-Sen Genel Merkez Kadın Komisyonu ve İHH İnsanı Yardım Vakfı'nın Kadın Kolları "Kadınlardan Kadınlara Şimdi Dayanışma Vakti" çağrısıyla deprem bölgesindeki kadınların temel yaşam ve hijyen maddelerinin temini için "Kadın Hijyen Paketi" yardım kampanyası başlattı. Kampanya şubelerde tüm teşkilatın desteği ile Kadın Komisyonları tarafından yürütülüyor. Bu doğrultuda bir ihtiyaç listesi hazırlandı. Kampanya kapsamında yer alacak ihtiyaç listesi deprem bölgesindeki çadır ve konteynırlarda yaşayan kadınların temel yaşam ve hijyen maddelerini kapsamaktadır. Yaşanan deprem afetinin yaralarını, ondan daha büyük bir özveri ve dayanışma hikâyesiyle hep beraber saracağız. Destek olan üyelerimize teşekkür ediyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün İnsan hakları temelinde, kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmış uluslararası bir gündür. Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen, evlatlarıyla sınanan kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun ” dedi. Murat Şentürk

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: