Antalya
09.03.2023
A
GÜNDEM , VİDEOLU HABERLER
Üniversitede özel etkinlik
Üniversitede özel etkinlik

 AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla depremzede kadınlarla bir araya geldi. Özkan, 17 depremzedenin bu süreçte hastanelerinde anne olduğunu anlattı.

AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, AÜ Sosyal Tesisleri'nde misafir edilen ve üniversite hastanesinde tedavi gören depremzede kadınlarla bir araya gelerek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Rektör Özkan'a AÜ Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Özge Turhan da eşlik etti. Depremzede kadınlarla sohbet eden Rektör Özkan, geçmiş olsun dileklerini iletti.

EN ÇOK KADINLARIMIZ ETKİLENDİ

Deprem felaketinden en çok etkilenen kişilerin kadınlar olduğunu söyleyen Rektör Özlenen Özkan, “Maalesef hep kadınlar etkileniyor çocuklarla beraber. Çünkü en hassas kesim bu kesim. Hem anatomik, fizyolojik hem de duygusal, görevsel olarak en hassas varlıklar kadınlar ve çocuklar, yaşlılar aynı zamanda. Hep dualarıma onları özellikle katıyorum. Allah'ım özellikle kadınları, çocukları koru diye. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde onlara bir renk olsun diye görüşmek istedim kadınlarımızla. Hepsiyle konuşma fırsatı bulduk. Hepsinin elbette bir ümidi var. O da yaşamak için çok önemli bir şey. İnşallah daha güzel kadınlar günü kutlamak dileğiyle hep beraber. Kadınlarla güzel dünya, erkeklerle güzel" dedi.

17 DEPREMZEDE ANNE OLDU

AÜ Hastanesi'nde 1 ayda 17 depremzede annenin bebeklerini dünyaya getirdiğini ifade eden Rektör Özkan, “Bebek demek yeni bir hayat demek. Hayat demek, ümit demek. Hepsinin yüzü gülüyordu. Hepsinin daha önce bebekleri var ilk bebeği olan yoktu aralarında. Hepsinin ümidi var, hepsi çocuklarına dünyanın en güzel varlıklarıymış gibi bakıyor. Allah yollarını açık etsin. Çocuklarımızı anne babalarıyla büyütmeyi nasip etsin inşallah" şeklinde konuştu. Hastanedeki hasta ziyaretinin ardından sağlık çalışanlarının da kadınlar gününü kutlayan Rektör Özkan, emeklerinden dolayı teşekkür ederek karanfil hediye etti

DEPREMZEDELERDEN TEŞEKKÜR

Adıyaman'dan gelen depremzede Öznur Ulusoy, yakınlarını kaybettiklerini ifade ederek, 1 aya yakındır Antalya'da olduklarını söyledi. Ulusoy, "Deprem nedeniyle düzenimiz alt üst oldu. Zorlu bir süreçti. İnşallah atlatırız. Buraya geldik iyi ki diyoruz. Herkes burada bize yardımcı oldu. Herkes sağ olsun" dedi.

Hatay'dan gelen depremzede Safiye Çağlar, evlerinin ikinci depremde yıkıldığını belirterek, ailesiyle beraber AÜ Sosyal Tesisleri'nde kaldıklarını söyledi. Çağlar, "Çok şükür iyi herkes, teşekkür ediyoruz bize destek olanlara. Allah'ım kimseye böyle bir acı böyle bir imtihan yaşatmasın. Herkesin kadınlar günü kutlu olsun diyorum. İnşallah gelecek kadınlar gününde daha güzel günlerin bizi beklemesini dilerim. Bütün kadınlar olarak bunun da üstesinden geliriz inşallah" şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: