Antalya
07.03.2023
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
Kiracılar Dayanışması Platformu kuruldu
Kiracılar Dayanışması  Platformu kuruldu

Antalya’daki kira mağdurları Kiracılar Dayanışması Platformu çatısında buluştu. 

Platform, 3. Toplantısını Gençlik Mahallesi’ndeki Kozaklı Konuk Evi’nde yapıldı. Toplantıya sosyal konulardaki duyarlılığı ile bilinen Antalya Beşkonaklılar Birlik ve Beraberlik Derneği Başkanı Hakan Halim Okudan ile avukat Yurdagül Sağman konuşmacı olarak katıldı.

GÖÇÜN ÖNÜNE GEÇİLMELİ

Kira artışındaki en büyük etkenin yoğun göç dalgası olduğunu dile getiren Okudan, “Burada edindiğimiz tecrübeleri milletvekillerine ve belediye başkanlarına ileteceğiz. Kira sorununu sona ermesi için öncelikle Antalya’ya olan göçün durdurulması gerekir. Daha önce Konyaaltı ile Kepez arasında kira farkı vardı. Artık bu farkın ortadan kalktığını görüyoruz. Bizi yönetenlere kira bedelinin konutun rayiç bedeli üzerinden belirlenmesini önereceğiz.” dedi.

HUKUKİ HAKLAR ANLATILDI

Daha sona söz alan avukat Yurdagül Sağman ise kiracıların hakları hakkında bilgi verdi. Birçok kiracının haklarını eksik ya da hiç bilmediğini söyleyen avukat Sağman, “Zor bir dönemden geçiyoruz. Hiçbir ev sahibi ‘oğlum gelecek’ diyerek sizi evden çıkaramaz. Tahliye taahhütnamesinin de geçersiz olduğu durumlar var. Dayanışma için buradayız” dedi. Toplantı soru-cevap şeklinde devam etti. Engin KORKMAZ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: