Antalya
07.03.2023
A
GÜNDEM , YAŞAM
93. YIL COŞKUSU
93. YIL COŞKUSU

ULU Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Antalya'ya gelişinin 93'üncü yıldönümü AKM’de düzenlenen törenle kutlandı. Törende resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

6 Mart 1930 günü Antalya'yı ziyaret ederek kenti onurlandıran Ebedi Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk, vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılanmıştı. O büyük günün 93’üncü yıl dönümü büyük bir gururla kutlandı. Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen törene Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Büşra Özdemir, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adnan Tabar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Albay Dr. Murat Sezgin, 3. Piyade Eğitim Tugayı Komutanı P. Alb. Kemal Çakıroğlu, , vali yardımcıları, kaymakamlar,  kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Gülveren Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu, 'Selam Sana Atatürk' adlı tiyatro oyunu büyük beğeniyle izlendi.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Vali Yazıcı, dalı birincisi Muratpaşa Özel Antalya Bilim Doğa İlkokulu öğrencisi Arel Yılmaz, şiir dalı birincisi Muratpaşa Özel Antalya Bilim Doğa İlkokulu öğrencisi Ertuğrul Sevim ve kompozisyon dalında birinci olan Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Seyhan Akan'a plaketlerini takdim etti. Başkan Yardımcısı Özdemir’ de  'Atatürk'ün Antalya'ya gelişi', konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren diğer öğrencilere ödüllerini takdim etti.

SERGİ AÇILDI

Program sonunda Atatürk Kültür Merkezi Fuayesi’ndeAntalya Büyükşehir Belediyesi  Kent Tarihi Tanıtım Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya ziyaretine ait fotoğraflar ve belgelerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı. BaşkanVekili Büşra Özdemir ve Vali Yardımcısı Yalçın Sezginsergiyi gezdi. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: