Antalya
06.03.2023
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-BÜROKRASİ
Berlin'de Kaleiçi tanıtılacak
Berlin'de Kaleiçi tanıtılacak

Muratpaşa Belediyesi, ITB Berlin Turizm Fuarı’na ‘Kaleiçi’ konseptiyle katılacak. Muratpaşa’nın bu yılki sloganı ise “Kaleiçi’nin antik bakışları” olacak.  

 

Turizmde 2023’e ‘tüm zamanların en iyi başlangıcıyla’ giren ve 1 Ocak -28 Şubat tarihleri arasında havayoluyla gelen 450 bin 283 turiste ev sahipliği yapan Antalya, dünyanın en büyük turizm fuarlarından ITB Berlin’e hazırlanıyor. Covid-19 pandemisi nedeniyle verilen 3 yıllık aranın ardından 7-9 Mart tarihlerindeMesse Berlin’de gerçekleştirilecek fuara Muratpaşa Belediyesi, Kaleiçi konseptiyle katılacak.

KALEİÇİ’NİN ANTİK BAKIŞLARI

Muratpaşa Belediyesi, bu yıl 54’üncüsü düzenlenecek fuarda sloganı “Kaleiçi’nin antik bakışları” olacak. Muratpaşa’nın 45 metrekarelik fuar standında Kaleiçi ve Antalya’nın simge yapılarından Hadrianus Kapısı’nın bir replikası da yer alacak. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni kültürler, insanlar keşfetme duygusuyla hareket eden, kente yayılan, esnafla bütünleşen bir turizmi geliştirmek için 2014’ten itibaren Kaleiçi’ni merkeze alan bir çalışma içinde olduklarını söyledi. Bu çalışmaların sonucunda Antalya’nın tarihi kent merkezinde 12 ay devam eden bir turizm hareketliliğinin sağlandığına dikkat çeken Başkan Uysal, “Bu süreçte Kaleiçi’ni birçok ulusal ve uluslararası turizm fuarlarına da taşıdık” dedi.

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: