Antalya
04.03.2023
A
GÜNDEM , POLİTİKA
İYİ PARTİ’DE İSTİFA DALGASI
İYİ PARTİ’DE  İSTİFA DALGASI

İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in Altılı Masa'yı terk etmesinin ardından parti üyeleri arasında istifa dalgası başladı. Çok sayıda üye, e-devlet'ten yaptığı istifa işleminin görselini sosyal medya hesabından paylaştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayına ilişkin toplantısının ardından partisiyle olağanüstü toplantı yaptı. Toplantının ardından dün açıklama yapan Akşener, masada kendisinin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı önerdiğini ancak reddedildiğini söyledi. Muhalefet liderlerinin Kılıçdaroğlu'nun adaylığını desteklediğini söyleyen Akşener, partisinin 'kıskaca' alındığını savundu ve sert sözlerle masadan kalktığını duyurdu.

İLK İSTİFA

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Bülent Gürsoy, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığını desteklemeyeceğini açıklamasının ardından partideki görevinden istifa etti. Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekleyeceğini açıklayan Gürsoy, "Çayı koy yeniden başlıyoruz." dedi.

İHANET VE SİYASİ AHLAKSIZLIK

Bu açıklamanın ardından sosyal medyada birçok İYİ Partili, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Seçime 70 gün kala alınan bu kararın muhalefete zarar verdiğini savunan partililer istifa görsellerini de paylaştı.Öte yandan İYİ Parti'den istifa edenler e-Devlet'te yoğunluk oluşturdu. Bir sosyal medya kullanıcısı yoğunluk nedeniyle istifa işlemine devam edemediğini belirtti. Sosyal medyada ayrıca ‘ihanet’ ve ‘Siyasi Ahlaksızlık’ başlığıyla çok sayıda paylaşım yapıldı

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: