Antalya
Yayın Tarihi : 15.02.202301:45
Güncelleme Tarihi : 14.02.202319:20
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
ADGİAD imdada yetişti
ADGİAD imdada yetişti

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin hemen ardından harekete geçen Antalya Doğu ve Güneydoğu İş İnsanları Derneği yönetimi,  afetin vurduğu 10 kente yardım ulaştırdı. Dernek Başkanı Ercan Özbay, “Otelimde 30 aileyi ağırlamaktan da büyük mutluluk duyuyorum.” dedi

 

Antalya’da 23 kenti temsilen kurulan Antalya Doğu ve Güneydoğu İş İnsanları Derneği (ADGİAD),  10 kenti yerle bir eden depremin yaralarını sarılmasına destek oluyor.  Deprem sabahı üyeleri ile bir araya gelerek afet bölgesi için neler yapabileceklerini  konuştaklarını belirten ADGİAD Başkanı Ercan Özbay, “Öncelikle yaşanan bu büyük felakette hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Van depreminde olduğu gibi bu zor günlerde de oradaki insanlarımızın yanında olmak, biz Doğu ve Güneydoğu illeri iş insanlarının boynunun borcudur. Bu amaçla elimizden gelenden  fazlasını ortaya koymak gayreti içerisinde olacağız.” dedi.

BÖLGEYE YARDIM GÖNDERİLDİ

İlk etapta süratli bir şekilde acil ihtiyaç malzemelerini deprem bölgesine ulaştırdıklarını kaydeden Özbay, “Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman illerinde 4 gün boyunca yemek dağıtımı, yaptık. Malatya’ya 1. ve 22. günü 2 araç battaniye, ısıtıcı, su, ekmek, çocuk maması, çocuk bezi gönderdik. Yine Diyarbakır ve Urfa’da gıda, giyim ve temel ihtiyaçlardan oluşan yardımlar birebir dernek üyelerimizce dağıtıldı. Kahramanmaraş’a 1 tır odun gönderdi. İlerideki günlerde de bölge insanımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Kısa sürede 200 kişiye A’dan Z’ye giyim yardımlarımız da gerçekleştirilecek. ” şeklinde konuştu.

ULAŞIM İMKÂNI SAĞLANDI

Bölgeden Antalya’ya gelmek isteyenlere de destek olduklarını dile getiren Özbay, “Bölge insanımızdan yaşanan felaketin ardından Antalya’ya gelmek isteyenler oldu. Bunun için derhal harekete geçtik ve insanlarımızın Antalya’ya ulaşmalarını sağladık. Antalya’mız da yardım merkezlerinde gönüllü olarak çalışan insanlarımızı da unutmadık onlara da simit dağıtımı yaptık.” dedi.

OTELLERİNİ AÇTILAR

Çalışmaların bunlar la bitmediğini belirten ADGİAD Başkanı Özbay, “Özellikle Antalya’ya intikal eden insanlarımızı ağırlamak ve günlük ihtiyaçlarını karşılamak için AFAD ile irtibata geçtik. AFAD’ın bilgisi dâhilinde şu an sahibi olduğum otelimde 30 aileyi ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yine üyemiz Murat Öztınar arkadaşım da otelinde 41 kişiyi ağırlamakta Allah ondan da razı olsun” diye konuştu. Mehmet DOĞAN

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: