Antalya
30.01.2023
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-BÜROKRASİ
Öğrencilere yönelik girişim yarışması
Öğrencilere yönelik girişim yarışması

MURATPAŞA Belediyesi'nin yenilik, buluş ve girişim destekleme merkezi ASSİM İnovasyon, Antalya'nın en özgün iş fikirlerini seçtiği Muratpaşa İnovasyon Günleri 4. İş Fikri Yarışması için başvurular başladı.

 Tüm alanlardan yenilikçi iş fikrine sahip lise ve üniversite öğrencileri, bireysel ya da 4 kişiye kadar oluşturacakları ekiplerle yarışmaya katılabilecek. Başvurular 28 Şubat'a kadar www.assiminovasyon.com internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Ön elemeyi geçen genç girişimci adayları, 2 gün sürecek Girişimcilik Eğitimi Programı'na alınacak. Eğitim programında, katılımcılara girişimcilik, inovasyon, yenilikçilik, iş fikri ve iş modeli geliştirme gibi konular anlatılacak. Eğitim programının ardından yarı finale kalacak iş fikirleri belirlenecek. Yarı finale sürecinde genç girişimci adaylarına sunum atölyesi ve iş fikrini geliştirme destekleri verilmeye devam edilecek ve nisan ayında yapılacak final programına hazırlanacak. Finalde, 15 iş fikrinin sahibi en iyi olmak için yarışacak.

GEÇEN YIL BAŞLADI

İş fikri sahibi genç girişimci adaylarına eğitim, iş dünyasıyla etkileşim, iş fikri geliştirme, mentorluk, danışmanlık destekleri sağlayan Muratpaşa İnovasyon Günleri, geçen yıl eylül ayında başladı. 3 ayrı yarışmada girişimci adaylarına 81 bin lira para ödülü verildi. HABER MERKEZİ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: