Antalya
30.01.2023
A
GÜNDEM , POLİTİKA
TKP'liler değişim için toplandı
TKP'liler değişim için toplandı

Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP), düzenlediği seçim toplantıları Antalya'da devam etti. 

Konyaaltı Cemevi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğe yüzlerce partili ve vatandaş katıldı. TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan'ın da konuşma yaptığı etkinlik, TKP Antalya İl Başkanı Erhan Altınkaynak'ın açılış konuşmasıyla başladı. Altınkaynak, TKP'nin Antalya'daki çalışmalarını anlattığı konuşmasında, Konyaaltı, Kepez, Muratpaşa ve Manavgat'ta açılan on Semt Evi, Finike Gökbük'te açıklan Köy Evi'nden bahsetti. Altınkaynak, seçim döneminde TKP ile emekçilerin bir araya gelebilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti. "Kaş ilçesinden Gazipaşa ilçesine kadar, Antalya'nın en batısından en doğusuna kadar her yerde seçim çalışmalarında çoşkuyla ve inatla mücadele edeceklerini" söyleyen Altınkaynak, "TKP gelir her şey değişir diyoruz. Sizleri de bu mücadelenin parçası olmaya davet ediyoruz. Gelin bu mücadeleye omuz verin, bu karanlığı yenelim aydınlık bir ülkeyi kuralım" dedi.

TKP'DAN TURİZMCİ ADAY

Erhan Altınkaynak'ın konuşmasının ardından sahneye bir turizm emekçisi olan TKP Antalya milletvekili adaylarından Nazı Ece Mutlu çıktı. "Turizm sektörü emekçilerin en güvencesiz ve sömürünün en yoğun olduğu sektörlerden biri. Bizlere daha işe başlamadan, daha maaşlarımızı dahi vermeden kredi veriyorlar" diyen Mutlu şöyle konuştu: "Önce borçlandırıp sonra da köle çalıştırmaya uğraşıyorlar. Güvencesiz, mesai saatleri bellli olmadan, sigortasız bir alanda yaşam mücadelesi veriyoruz. Ama biliyoruz ki mücadele ettikçe haklarımızı alacağız. Turizm patronlarına karşı mücadele ettikçe, turizm emekçileri yan yana geldikçe güçleneceğiz."

KÖKÜMÜZ DIŞARIDA DEĞİL

Daha sonra konuşma için sahneye çıkan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, "Türkiye Komünist Partisi bundan yüz yol önce Bakü'de kurulduğunda Türkiye'deki kurtuluş mücadelesine omuz vermek için yola koyulduk. Türkiye Komünist Partisi'nin kuruluşlu 1923'de Türkiye Cumhuryeti'nin kuruluşunda önemli bir dönemeçtir. Ve bizim yoldaşlarımız bundan 102 yıl önce bugün Türkiye'deki bağımsızlık mücadelesine katkı sunmak için çıktıkları yolda gericiler tarafından katledildiler.  Bugün bize 'kökü dışarda' diyenler bilsinler ki bu ülkenin kuruluşunda emeğimiz var. Biz bu ülkenin kendisiyle yaşıt bir partiyiz. Kimse komünistlere 'kökü dışarıda' diyemez." dedi. Konuşmaların ardından müzisyenler Ozan Çoban, Güneş Demir ve İlke Kızmaz'ın söylediği türkülerle etkinlik sona erdi. Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: