Antalya
30.01.2023
A
GÜNDEM , VİDEOLU HABERLER
VİDEO- Şelale kahverengi aktı
VİDEO- Şelale kahverengi aktı

ANTALYA'da saatteki hızı 150 kilometreyi bulan fırtına ve şiddetli yağışta, Düden Şelalesi'nin denizle buluştuğu noktada sular deniz yerine karaya savruldu. Yağış sonrası şiddetle akan şelalenin rengi kahverengine dönerken, kıyıya gelenler ve turistler manzarayı fotoğrafladı.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 'Turuncu kod' ile uyardığı Antalya'da, dün yaşanan şiddetli yağış ve fırtına, hayatı durma noktasına getirdi. Saatteki hızı 150 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle, Muratpaşa ilçesi Lara bölgesinden denize dökülen Düden Şelalesi'nde tersten gelen rüzgar şelalenin sularını deniz yerine karaya savurdu. Şelalenin bu halini görenler, "Düden tersten akıyor" yorumlarıyla sosyal medya hesaplarından paylaştı.

 

Sabah saatlerinde fırtınanın etkisini kaybetmesinin ardından kıyıya gelenler, kahverengine dönen şelaleyle karşılaştı. Düden Şelalesi'nin denizle buluştuğu noktada gezintiye çıkanlar, yağış sonrası çamur gibi akan suyu görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Çamurlu su deniz üzerinde de kahverengi tabaka oluşturdu. Kıyıya gelen kişiler ve turistler manzarayı fotoğrafladı. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: