Antalya
27.01.2023
A
GÜNDEM , SPOR
Varlık içinde yokluk
Varlık içinde yokluk

Fredy ve Doğukan’ın iyileşmesi, Fernando’nun cezasını tamamlaması nedeni ile orta sahada oyuncu enflasyonu yaşayan Antalyaspor, Haji Wright’ın sakat, Adriano’nun cezalı olması nedeniyle forvette sahaya sürecek isim bulamıyor. Forvette en büyük aday Sinan Gümüş

 

Haji Wright’ın sakat, Luiz Adriano’nunu cezalı olması nedeni ile yarın oynayacağı Ümraniyespor maçı öncesi forvette sıkıntı yaşayan Antalyaspor, orta saha oyuncularının takıma katılması ile rahat nefes aldı. Galatasaray ile deplasmanda oynanan maçta görev alamayan imsilerden Doğukan Sinik ve Fredy Ribeiro tamamen iyileştiler. İki futbolcunun da Ümraniye sınavında görev alabilecekleri belirtildi. Yeni transferlerden Erdal Rakip’in de hafta boyunca takımla antrenman yapması ve daha fazla süre alabilecek olması teknik ekibin elini rahatlattı. 2 maçlık kırmızı kart cezasını tamamlayan Fernando Lucas Martins’in de forma giyebilecek olması, Nuri Şahin ve ekibi rahatlattı.

FORVET ARAYIŞI SÜRÜYOR

Haji Wright ve Luiz Adriano’nun yokluğunda forvette kimi oynatacağını düşünen Futbol Sorumlusu Nuri Şahin ve ekibi, son çalışmada bu bölgede Sinan Gümüş’e şans verdi. Tecrübeli futbolcunun fizik olarak 90 dakikayı çıkaracak durumda olmaması nedeni ile iki ayrı senaryo hazırlayan teknik ekip, Sinan Gümüş ile Admir Mehmedi’yi dönüşümlü olarak oynatmayı planlıyor. Orta saha oyuncularının formda olması nedeni ile formasyon değişikliğine gitmesi beklenen teknik ekibin, Adana Demirspor’un oynadığı 4-2-4 sistemine benzer bir dizilişi de deneyebileceği belirtildi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: