Antalya
23.01.2023
A
GÜNDEM , YAŞAM
En süslü deve seçildi
En süslü deve seçildi

Kumluca ilçesinde Devecileri Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanlığı ile Kumluca Belediyesi tarafından pazar günü Deve Güreşleri yapılacak. 

Organizasyonun tanıtımı amacıyla Cumhuriyet Meydanı'nda 'En Süslü Deve Yarışması' gerçekleştirildi. Yarışamalara 9 güreş devesi katıldı. Sahiplerinin süsleyip podyuma getirdiği develer jüri üyelerinin değerlendirilmesine sunuldu. En süsülü deve yarışmasında Bayram Özer'in Osman Ağa adlı devesi birinci oldu.

BAŞKANDAN DAVET

Dereceye giren develerin sahiplerine plaket ve halı hediye edildi.Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, organizasyonlara Kumlucalılar'ı davet etti. Kumluca Devecileri Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Zafer Gemici ise "Sel felaketi yaşadık. Morallarimiz çok bozuldu. Geleneksel deve gürşleri ve foklorik gösteriler yapacağız. Amacımız geleneklerimizi yaşatamak, Kumluca halkının moralini düzelmek. Pazar günü güreşlerimize tüm halkımzı bekliyoruz" diye konuştu.En süslü deve yarışmasında birinciliği elde eden Osman Ağa adlı devenin sahibi Bayram Özer ise, "Yarışmalara hazırlandık. Emek verdik. Emeğimizin karşılığını aldık. Pazar günü tüm halkımızı gösterilerimize bekliyoruz" dedi. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: