Antalya
21.01.2023
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
GÜVENLİK KONUŞULDU
GÜVENLİK KONUŞULDU

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ile birlikte, '2023 Yılı Turizm Güvenlik Toplantısı'nı gerçekleştirdi. 

Toplantıya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, İl Göç İdaresi Müdürü Derya Erdoğan, İl Kültür Ve Turizm Müdürü Dr. Candemir Zoroğlu, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük ve turizm sektör temsilcileri katıldı.

SON DERECE HASSASIZ

Toplantıdaki konuşmasına turizmin başkenti Antalya'nın huzurun ve güvenin adresi olduğunu söyleyerek başlayan Vali Yazıcı, şöyle konuştu;"Tüm paydaşlarımızla yakın temasımız ve iyi bir koordinasyonumuz var. İnsanın olduğu her yerde zaman zaman problemler illaki oluyor. Biz de bu problemleri en aza indirmek için var gücümüzle, ekiplerimizle birlikte çalışıyoruz. 2,5 yıldır buradayım. Herhangi büyük bir problem ile karşılaşmadık. Antalya, Dünyadaki en önemli merkezlerinden biri. Bu sebeple bir turizm şehri olarak güvenlik olmazsa olmazımız. Bu konuda hassasız."

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ise şunları söyledi: “2023 bu veriler ışığında 2022'ye göre çok daha iyi geçecek bir yıl olarak görünüyor. Tabi sizin de ifade ettiğiniz gibi gerekli tedbirler ve altyapıyı hazır tuttuğumuz müddetçe bu böyle olacak." DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: