Antalya
14.01.2023
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Ek mecliste tartışmalı 2 madde
Ek mecliste tartışmalı 2 madde

Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı ek meclisi yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz başkanlığında gerçekleştirilen meclise 107 üyeden 54’ü katıldı. 

Salt çoğunluğun güçlükle sağlanabildiği mecliste 42 gündem maddesi görüşüldü. Gündemin 35.maddesinde yer alan Muratpaşa’nın Güzeloba Mahallesi’nde yer alan 3676 ada ve 21 parselde yer alan ve kamuoyunda “Kayı Tur’un eski yeri” olarak bilinen bina ile ilgili madde tartışmalara neden oldu. Muratpaşa Belediye Meclisi kararı doğrultusunda daha önce turizm alanından sağlık alanına çevrilen tesis ile ilgili Muratpaşa Belediyesi’nin tekrar turizm alanına çevrilmesi yönündeki karara İY Parti grubu itiraz etti. Yapılan konuşmaların ardından yapılan oylamaya, 24 evet, 3 hayır oy çıktı ve karar yeter sayısı oluşmadığı için madde karara bağlanamadı.

SÖZLEŞME 31 MART’A UZADI

Bu arada Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. ile Ulaşım Daire Başkanlığı arasında yapılan 5 yıllık sözleşme gereği çalışan ve sözleşmeleri 12 Ocak 2023 tarihinde biten siyah plakalı halk otobüslerinin sözleşmelerinin 31 Mart 2023 tarihine kadar uzatılması yönündeki ek madde karara bağlanamadı. 1 dakikalık aranın ardından tekrar toplanan mecliste, salt çoğunluk olan 54 kişi katılım sağlamadığı için toplu taşıma ile ilgili madde karara bağlanamadı. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Nurettin Tonguç, mecliste karar alınamasa da, komisyon kararı gereği sözleşmenin 31 Mart’a kadar otomatik olarak uzadığını söyledi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: