Antalya
14.01.2023
A
GÜNDEM , POLİTİKA
İY Parti sandık başında
İY Parti sandık başında

2023 seçimleri için geri sayım sürerken İYİ Parti yarın il kongresi yapacak. Cam Piramit'te yapılacak seçimde 3 aday yarışacak.

 

Mehmet Başaran'ın istifasının ardından başlayan süreçte İyi Parti 2. Olağan Genel Kurulu yarın Cam Piramit'te yapılacak. İlçe seçimlerinin büyük tartışmalara neden olduğu İYİ Parti’nin il kongresinin de çekişmeye sahne olması bekleniyor. Cam Piramit’te yarın saat: 10.30'da başlayacak seçimde Vahdet Afşin karacan, eski il başkanı Ahmet Aydın ve Muratpaşa İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek adaylığını açıklayan Semih Tayfur yarışacak.

TAYFUR’DAN AÇIKLAMA

Muratpaşa İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek İl Başkanlığı’na aday olan Semih Tayfur, şu açıklamayı yaptı: “Değerli dava arkadaşlarım; 3 yıl önce bana verdiğiniz ve benim için çok değerli olan İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı görevini, onurla ve gururla bugüne kadar birlikte getirdik. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in ne bir adım arkasında, ne bir adım önünde, her daim yanında yürümek adına bu bayrak yarışında, partimizin Antalya il başkanlığımızın bayrağını taşımak amacıyla ilçe başkanlığı görevinden istifa ediyorum ve İyi Parti Antalya İl Başkanlığı’na adaylığımı açıklıyorum. Cesurlar hareketinin bir parçası olarak, birilerine rağmen, cesaretimizle, Genel Başkanımızın gösterdiği yolda kararlı adımlarla yürüyeceğiz. Durakta bekleyenlere inat, hizmet yarışına dahil olup; Başaracağız inşallah! Birlikte başaracağız! Allah bizi bu kutsal yolda utandırmasın, hepimizin yardımcı olsun!”. Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: