Antalya
12.01.2023
A
GÜNDEM , YAŞAM
15 yıllık binayı yeniden açtırdılar
15 yıllık binayı yeniden açtırdılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 7 Ocak’ta toplu açılışını yaptığı çok sayıda binanın yıllardır faaliyette olduğunu belirten CHP Milletvekili Arı, “Törende, 15 yıldır hizmet veren Tapu Bölge Müdürlüğü tekrar açıldı” dedi

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Cavit Arı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Ocak’ta Antalya’da açılışını yaptığı birçok tesisin yıllardır kullanıldığını iddia etti. Açılışı yapılan okulların önemli bir kısmının hayırseverler tarafından yapıldığına dikkat çeken Arı, TBMM’ye verdiği soru önergesi ile açılışta ismi geçen okulların hangi tarihte yapıldığı ve bu okullardan hangileri hayırseverler tarafından yapıldığını Milli Eğitim Bakanı’na sordu.

TAPU BİNASI 15 YILDIR FAAL

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanlış bilgilendirildiğine inandığını belirten Arı, şunları söyledi: “Açılışı yapılan Antalya Tapu Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası 15 yıl önce hizmete giren bir bina, Konaklı Güzelbağ yolu kullanılmaya başlayalı 5 yılı geçti. Yine Finike ilçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binası 2019 öncesinde var olan bir bina. Tahminim o ki Sayın Cumhurbaşkanı, Alanya’da ALKÜ üniversitesinin giriş kapısını açtığını; Dumandağı Orman Gözetlemeevi olarak yapılan küçük bir binayı; Serik’te çok değerli okul alanına Belediye tarafından otopark yapılırken karşılığında Serik belediyesi tarafından yapılan iki katlı ve toplamda 4 odadan ibaret olduğu ifade edilen bir kütüphaneyi açtığını bilmediğini tahmin ediyorum”.

MEMURLARA MİTİNG BASKISI

Arı, Partili Cumhurbaşkanının siyaset yapmak için düzenlediği açılış törenine devlet memurlarının, sendika üzerinden cami imamlarının; esnaf kefalet kredi kooperatifleri üzerinden kadın üyelerin; muhtarların ısrarla davet edilmesini doğru bulmadığını belirtti.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: