Antalya
10.01.2023
A
SPOR
Bir kulüpten daha fazlası
Bir kulüpten daha fazlası

Antalyaspor’un evsahipliğinde Belek’te başlayan WinterLeague Convention’da konuşan Başkan Aziz Çetin, “Sadece bir futbol kulübü değil, kentimize ve ülkemize değer katacak her organizasyonun gönüllü neferiyiz” dedi

 

WinterLeague Convention 2023, Kundu’da bir otelde başladı. 12 Ocak’a kadar devam edecek organizasyonun açılışına, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ahmet Temurci, TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin, eski hakem ve hakem eğitmeni Cüneyt Çakır ile davetliler katıldı. Winterleague Kurucu Başkanı Behiç Kaya, 4 gün boyunca 30'un üzerinde panel yapacaklarını kaydetti.

BİR KULÜAPTEN DAHA FAZLASI

Organizasyonun evsahibi olan Antalyaspor’un başkanı Aziz Çetin, "Antalyaspor bir spor kulübünden çok daha fazlası. Bizler, kentimize ve ülkemize değer katacak her projenin gönüllü neferiyiz. Antalyaspor, spor turizmine, ülke ekonomisine, futbolumuzun gelişmesine büyük katkı sağlayacağına inandığımız WinterLeague düşüncesi ortaya çıktığı ilk günden itibaren heyecanla bu fikre dört elle sarıldı. Türk sporuna ve Türk futboluna yön veren en önemli kurumları ve isimleri yanımızda gördük. Bu da bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımızın en büyük göstergesi" dedi.

YENİ ANTALYALAR OLMALI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Antalya’nın FİFA standartlarında 200 futbol sahası ile 500 takımı aynı anda ağırlama kapasitesine sahip olduğunu belirterek, “1990'lı yıllarda sadece 25 takım kamp yapabildiği kentte bugün 1500 takım aynı anda konaklayabiliyor. 2022 FIFA Dünya Kupası nedeniyle liglere verilen arada yine birçok yabancı futbol kulübü burada kamp yaptı. TFF olarak Antalya gibi futbol turizmi şehirlerinin sayısının artmasını istiyoruz. Bolu, Erzurum, Afyon, Kayseri Erciyes, Erzurum ve Kapodokya'da mevcut tesislerin sayısı ve kalitesi artırılarak futbol turizmine kazandırılabilir” şeklinde konuştu.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: