Antalya
10.01.2023
A
SPOR
Sakatlıklar sorgulanıyor
Sakatlıklar sorgulanıyor

Dünya Kupası için lige verilen 6 haftalık aranın ardından 4 lig maçına çıkan Antalyaspor, bu maçlarda 5 sakat birden verdi. Ghacha’nın 2 ay, Wright’in 2 maç oynayamayacağı Şimşeklerde, 6 haftalık arada yapılan antrenmanların temposu sorgulanıyor

 

Eksiklerini gidermek ve sakat oyuncularını kazanmak için 6 haftalık Dünya Kupası arasına bel bağlayan Antalyaspor, aranın ardından adeta sakatlık kabusu yaşıyor. Her hafta bir futbolcusunu sakat olarak kurban veren kırmızı-beyazlı takımda, son olarak Haji Wright yaşadığı sakatlık nedeni ile Hatay maçının son dakikasında kenara alınmak zorunda kaldı.

4 MAÇTA 5 SAKAT

Dünya Kupası arasından sonra oynanan 4 maçta 5 futbolcusunu yaşadığı sakatlık nedeni ile oyundan çıkmak zorunda kalan kırmızı-beyazlı ekip, yaşadığı soruna ç özüm bulamıyor. Aranın ardından Ankaragücü, Başakşehir, Fenerbahçe ve Hatayspor ile karşı karşıya gelen Antalyaspor’da, Houssam Ghacha, Haji Wright, Ömer Toprak, Luiz Adriano ve Güray Vuray sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldılar.

GHACHA 2 AY, WRİGHT 2 MAÇ YOK

Bu oyunculardan Houssam Ghacha, Başakşehir maçının 27.dakikasında yaşadığı sakatlık nedeni ile oyundan alındı ve 2 ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı. Hatay maçının son dakikasında sakatlanan Haji Wright’ın durumu ise çekilecek MR’dan sonra belli olacak. Antalyaspor Sağlık Kurulu, kesin teşhis koymamakla birlikte ABD’li futbolcunun 2 hafta takımdan ayrı kalmasını öngördüklerini belirttiler.

AŞIRI YÜKLEME Mİ YAPILDI?

Yaşanan sakatlıkların adaleden kaynaklanması, Dünya Kupası arasında yapılan antrenmanların sorgulanmasına neden oluyor. Futbolculara aşırı yükleme yapılmış olabileceğini belirten konunun uzmanları, sezon başında yapılması gereken antrenmanların lig başladıktan sonra yapılması halinde böyle sorunların kaçınılmaz olduğunu belirtiyor.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: