Antalya
09.01.2023
A
KÜLTÜR-SANAT
'Kanlı Nigar' yine sahneye çıkacak
'Kanlı Nigar' yine sahneye çıkacak

 ANTALYA Devlet Opera ve Balesi'nce (Antalya DOB) sahneye konulan ve her defasında izlenme rekoru kıran 'Kanlı Nigar' adlı müzikal eser, yarın akşam bir kez daha izleyicisiyle buluşacak.

 

'Kanlı Nigar' yine sahneye çıkacak

Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki opera sahnesinde Türk Tiyatrosu'nun en önemli eserlerinden biri olan 'Kanlı Nigar', Cem İdiz'n besteleriyle yine sahneye çıkacak. Kendi ayakları üzerinde duran, kocasından şiddet görmüş kadınları çatısı altında toplayan, kızıyla beraber fal bakıp bohça açarak geçimini sağlayan bir kadının hikâyesinin anlatıldığı eseri Haldun Özörten sahneye koydu.

 

ROL ALANLAR

 

İki perde olarak sahnelenecek eserde 'Kanlı Nigar' rolünü Emel Öziş, 'Hamdi' rolünü Fatih Şanal, 'Haydar' rolünü Taner Ölçen, 'Şetaret' rolünü Tuğba Kubilay, 'Letafet' rolünü Serap Demirhan Işık, 'Hüsrev' rolünü Şevket Baha İşler, 'Rumelili' rolünü Ercan Hüseyin Uğur, 'Laz' rolünü Zafer İşgören, 'Acem' rolünü Onur Alpaslan, 'Ülfet' rolünü Deniz Ünal, 'Nefaset' rolünü Selda Serdar, 'Mahallenin Meraklısı' rolünü Ceren Aytekin, 'Naci' rolünü Dağhan Ergün, 'İhtiyar' rolünü ise Emre Aytekin canlandıracak.

EĞLENCELİ MÜZİKAL

 

 

Antalya DOB orkestrasını şef Ömer Yöndem yönettiği, başkemancılığı ise Fahrettin Arda'nın üstlendiği eserde Antalya DOB korosu Mahir Seyrek tarafından hazırlandı. Eğlenceli müzikalde dekor tasarımı Özgür Usta, kostüm tasarımı Nursun Ünlü, koreografi Serhat Nüfusçu ve ışık tasarımı ise Mustafa Eski imzasını taşıyor. DHA

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: