Antalya
09.01.2023
A
POLİTİKA
Ortak akla sahip olmaları mümkün mü?
Ortak akla sahip olmaları mümkün mü?

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Selim Yurdakul, MHP Kepez İlçe Teşkilatı'nda gündeme dair konuştu. 6’lı masada yer alan her partinin gizli bir ajandası ve cumhurbaşkanı adayı olduğunu iddia eden Yurdakul, “Birbiriyle anlaşamayan, birbiriyle çatışıp çelişen, birbirinin kuyusunu kazıp masadan kalkmak için fırsat kollayan partilerin ortak akla sahip olmaları mümkün müdür?” dedi

 

Mayıs ayı içerisinde yapılması planlanan seçimler öncesi siyasi partilerde saha çalışmalarına ağırlık vermeye başladı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanlığını yapan MHP 25 ve 26’ncı dönem Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, MHP Kepez İlçe Başkanı Servet Ersoy, ilçe yöneticileri ve meclis üyeleri ile Toptancı Hali ve Yeşil Sanayi sitesindeki esnafı ziyaret etti. Yurdakul ziyaret sonrası ilçe binasında basın toplantısı düzenleyerek gündemi değerlendirdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatı ile 2023 seçimleri yol haritasına göre hareket ettiklerini ve Türkiye’nin her köşesinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yurdakul, “Milletimizin Efendisi olan köylümüzün sorunlarını yerinde tespit edip çözüm üretmek ve her zaman yanlarında olmak MHP'nin asil görevlerinden birisidir” dedi.

SAKIN OLA Kİ ACZİMİZE YORULMASIN

Geçtiğimiz günlerde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’e rahmet dileyen ve partisine yönelik eleştirilere cevap veren Yurdakul, “MHP'nin siyaset sahnesindeki yapıcı rolünü, itici gücünü ve millet nezdindeki itibarını hazmedemeyen bazı çevrelerin, son günlerde yaşanan bazı hadiseleri bahane ederek partimiz aleyhinde bozgunculuk krizlerine girdiği gözlemlenmektedir. Davamızı, Ülkücü Hareketi ve partimizi ilgilendiren hassas konulardaki sessizliğimiz, sakın ola ki aczimize yorulmasın! Susup sükût ettiysek; fitne kazanını kaynatan dönek, hainlerin ateşine odun taşınmasına engel olmak istediğimizdendir. Zaman her şeyin ilacıdır. Bazen sabretmeyi bilmek gerekir. Sabrımızı sınayanlara da hayat ve siyaset dersi vermekten imtina etmeyiz. Zaman, MHP'nin davasında ve tutarlı politikalarındaki haklılığını gösterecektir. Yeri ve zamanı geldiğinde konuşur; entrika ve fitne erbabını susturmasını biliriz” diye konuştu.

TÜRK MİLLETİ NEYİN NE OLDUĞUNUN FARKINDA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Sivas, Bursa, Erzurum, Kayseri, Konya, Samsun ve Mersin’de düzenlediği mitingler düzenlediğini ve Türk halkının büyük ilgisi ile karşılaştığını belirten Yurdakul, “Her seçimde olduğu gibi paralı ve haysiyetten yoksun anket şirketleri partimizi aşağı çekmeye çalışsa da Türk Milleti neyin ne olduğunun gayet farkındadır. Mitinglerde bir araya gelen on binlerce kişi satılmış anketçilere en güzel cevabı vermiştir. Kısaca Milliyetçi Hareket Partisi olarak ülkemizin her yerinde, her noktasında, her bir vatandaşımızın gönlündeyiz. Siyasetimizin ilkesel çerçevesi, "Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben" anlayışıyla sınırlıdır. Türk Milletinin mutlu, güvenli ve refah içerisinde olması bizim en büyük amacımızdır.  Bizler kaynağını Türk Milletinin kendisinden alan, ülke, millet ve devlet menfaatleri doğrultusunda siyasetini belirleyen bir partiyiz” ifadelerini kullandı.

 

ÜLKEMİZ DEV BİR ŞANTİYEYE DÖNÜŞMÜŞTÜR

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Selim Yurdakul, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ikinci yüzyılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Cumhur İttifakı sayesinde siyasi ve ekonomik ablukalara cesurca karşı durulduğunun da altını çizdi. Yurdakul bu konuda şunları söyledi: “Ortadoğu'da, Uzak Doğu'da, Kafkaslar'da, Orta Asya'da, Afrika'da, Balkanlar'da, Ege ve Doğu Akdeniz'de söz geçiren, söz dinleten, egemenlik haklarından bir milim taviz vermeyen bir Türkiye ortaya çıkmıştır. Türk Devletleri Teşkilatı kurularak Türk Birliği'nin ümitleri yeşermiştir. Kızılelma ülküsü etrafında tam bir kucaklaşma yaşanmıştır. Kıbrıs Türklüğünü dünyaya anlatan, tanınması için geceyi gündüze katan, KKTC'nin Türk Devletleri Teşkilatı'nın gözlemci üyesi olmasına ortam hazırlayan, Karabağ'ın azatlık mücadelesinde Azerbaycan ile kol kola giren bir Türkiye hepimizin haklı gururu haline gelmiştir. Otobanlar, kara ve demir yolları, havalimanları, köprüler, tüneller, tüp geçitler yapılmış, ülkemiz dev bir şantiyeye dönüşmüştür”

MHP GÜÇLÜ OLURSA TÜRKİYE GÜÇLÜ OLACAK

Türkiye'nin gelişmesi, güçlenmesi, zenginleşmesi, büyümesi ve kalkınması maksadıyla yapılan her girişimin ve yapılan her çalışmanın yanında yer aldıklarını söyleyen Yurdakul, “Türkiye 2023 yılında büyük bir siyasi süreci yaşayacaktır. Bu siyasi süreç, Cumhurbaşkanı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleridir. Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Hedefimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açık ara farkla tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesi ve TBMM'de milletvekili sayısı ve siyasal destek itibariyle çok güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisi grubunun ve Cumhur İttifakı'nın tezahür etmesidir. 2023 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi olarak güçlü bir şekilde parlamentoda bulunmamız demek, milletin sesinin güçlü bir şekilde çıkması ve en iyi şekilde temsil edilmesi demektir. MHP güçlü olursa Türkiye güçlü olacak, Türkiye güçlü olursa dünya Türklüğü daha da sözü geçer hale gelecektir. Cumhur İttifakının 2023 seçimlerinde galip gelmesi demek; uluslararası arenada sözü geçen lider ülke Türkiye yolunda atılacak büyük bir adım demektedir” dedi.

FETÖ’YE EL UZATAN BUGÜNKÜ CHP’DİR

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türkiye’nin ilk siyasi partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş tarihi olan 9 Eylül 1923 çizgisinden koparak uzaklaştığını vurgulayan Yurdakul, “HDP ile işbirliği yapan, bakanlık vaadinde bulunan bugünkü CHP'dir. Terörle mücadeleye engel olan bugünkü CHP'dir. FETÖ'ye el uzatan bugünkü CHP'dir. Cumhurbaşkanı adaylığı için kimlerle dirsek teması içinde olduğu, izin ve icazet maksadıyla neler yaptığını biliyoruz. TSK'ya ‘kimyasal silah’ kullanıyor iftirası atanlar ve bunu savunanlar, Emniyet ve Jandarma'ya ‘uyuşturucu ticareti’ yaftası takan, adına zillet dediğimiz muhalefet partileri milletimize ve ülkemize iftiralarla saldırmaktadır. Adayını belirlemekten dahi aciz olan 6+1 görünümlü masa etrafında toplananlar ülkeyi nasıl yönetmeye talip oluyorlar, gerçekten anlaşılır durum değildir. Bunların tek bildikleri, tek söyledikleri "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'e geri dönme planlarıdır. Bunun dışında ne bir projeden, ne bir hedeften, ne de politik ve ekonomik bir tekliften bahsettiklerini duyan, gören, olmamıştır” ifadelerini kullandı.

ORTAK AKLA SAHİP OLMALARI MÜMKÜN MÜDÜR

6’lı masada yer alan her partinin gizli bir ajandası ve Cumhurbaşkanı adayı olduğunun söyleyen Yurdakul, “Birbiriyle anlaşamayan, birbiriyle çatışıp çelişen, birbirinin kuyusunu kazıp masadan kalkmak için fırsat kollayan partilerin ortak akla sahip olmaları mümkün müdür? Sadece yapılanı yıkmak, eskiyi tekrar inşa etmek amacıyla bir araya gelmiş, çıkarları dışında hiçbir şeyi gözetmeyen partilere güven duyulur mu? İtibar edilir mi? Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu yaptığı açıklamada; "CB adayını ocak ayında açıklayabiliriz ancak HDP’nin tavrı çok önemli yani belirleyici faktör olacak" demiştir. Babacan ise 66. Madde değişmeli; "Anayasada vatandaşlık tanımı değişmeli ve Türk ifadesi çıkarılmalı", ayrıca 42. madde de değişiklik yapılarak "kürtçe anadil olarak anayasaya girmelidir" diyerek bölücülüğe adım atmaktadır. CHP'li Özgür Özel’de HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’a "Tüm bu hukuksuzluklara ve tek adam rejimine hep birlikte son vereceğiz” diyor. Şimdi bu yapıya mı Milletimizi emanet edeceğiz” diyerek muhalefet partilerini sert bir dille eleştirdi.

AKLIMIZIN KENARINDA HESAP BULUNMAZ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren MHP Genel Başkanı Baş Danışmanı Ahmet Selim Yurdakul, “Bu vizyon belgesini yazanlar, Kılıçdaroğlu'na söyletenler yeni başdanışmanı Almanya'nın eski Başkanlarına da hizmet eden ABD'li "JeremyRifkin" mi? Yoksa sözde Ermeni soykırımını savunan ve FETÖ’den teşekkür alan "Daron Acemoğlu" mu? oksa verdiği röportaj sırasında CHP Genel Merkezi'ndeki Türk bayraklarını da kaldırtan ve Devlet yapısı değişmeli diyerek özerklik isteyen ve Türkiye'de "bizim Kürdistanımız" diye ifadede bulunan başdanışmanın Nuşirevan Elçi mi? "İttifak yaptığımız için olumlu-olumsuz her konuda ortağız." diyen Meral Akşener, bunlara da ortak mı? Şahsi menfaatlerini milli menfaatlere değişen hiç kimsenin ve hiçbir düşüncenin MHP de işi yoktur, olamaz. Bizim aklımızın bir kenarında hiç bir zaman ikinci bir ihtimal ve hesap bulunmaz” dedi.

BU SEÇİMLERİN TELAFİSİ YOKTUR

Haziran ayında yapılacak olan seçimlerin, Türkiye'nin geleceğinin oylanacağı, gelecekte nasıl bir Türkiye olacağı ve hayati kararların alınacağı tarihi bir seçim olduğunun altını çizen Yurdakul sözlerini şöyle sürdürdü:  “Bu seçimlerin telafisi yoktur. Sorumluluğumuz her zamankinden daha fazladır. Tarihin ve coğrafyanın Milliyetçi Ülkücü harekete yüklediği sorumluluklar, hem büyük hem de ağırdır. İşte bu nedenlerle; Milliyetçi Hareket Partisi olarak 2023 seçimlerinde hem partimiz için hem de Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanabilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Yılmadan, yorulmadan Sayın Genel Başkanımızın çizdiği yoldan kutlu zaferlere doğru, emin adımlarla yürüyeceğiz. Bu nedenle, Elimizin erdiği her yere mutlaka ulaşarak ülkenin geleceğine dair ihanet oyunlarını, zillet ittifakının Türkiye'yi nereye götürmek istediklerini bıkmadan usanmadan anlatacağız, siz vatandaşlarımızla paylaşacağız. Vakit Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümü olan 2023 yılında Cumhur'un muhteşem zaferini taçlandırmak için irade gösterme vaktidir”

MHP MEMLEKETİN SİGORTASI

MHP Kepez İlçe Başkanı Servet Ersoy da partisinin Kepez’de vatandaş ve esnaf ziyaretlerinde büyük teveccüh gördüğünü, Cumhur ittifakının Cumhuriyetin 100.yıldönümünde de milletin gönlündeki yerini sağlamlaştıracağını söyledi. Ersoy, “Milliyetçi Hareket Partisi, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da liderimiz Sayın Devlet Bahçeli önderliğinde vatanını, milletini seven ülkenin bekasını düşünen mahalle temsilcileri, ilçe başkanları, il yöneticileri, meclis üyeleriile memleketin sigortası olmayı sürdürecektir” dedi.

Murat ŞENTÜRK

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: