Antalya
02.01.2023
A
GÜNDEM , YAŞAM
Düden'e yoğun ilgi
Düden'e yoğun ilgi

Düden Şelalesi’ni geçen yıl boyunca ziyaret eden kişi sayısı 1 milyonu aştı. Şelaleyi gezenler, burada oluşan doğal manzarayı hayranlıkla izliyor.

Kepez ilçesi Varsak Mahallesi'nde yer alan, Antalya Büyükşehir Belediyesi kontrolünde işletmesi yapılan Düden Şelalesi'ne ilgi oldukça yüksek oluyor. Yerli halkın yanı sıra bölgede tatil yapan turistlerin de kafile halinde gelip gezdiği şelalenin kış manzarası, hayran bırakıyor.

DEBİSİ YÜKSELDİ

Yağmur nedeniyle debisi yükselen ve görsel şölen oluşturan şelalenin altında bulunan mağara da mistik atmosferiyle dikkat çekiyor. Mağaranın içinden damlayan suların altından geçen turistler, şelaleyi arka plandan görme fırsatı yakalıyor.Düden Şelalesi'nin haftanın 7 günü açık olup gezilebileceğini belirten şelale sorumlusu Süleyman Yavuz, su debisinin yüksekliği nedeniyle oluşan görsel şölene şahit olanların o anları görüntülemek için saatlerce fotoğraf çektiğini söyledi.

SAATLERCE İZLEDİM

Yıl boyunca şelaleye ilginin rakamsal verilerini de açıklayan Yavuz, “1 Ocak-30 Aralık tarihleri arasında 1 milyonun üzerinde kişi şelaleyi dolaştı. Bu kişiler milyonlarca fotoğraf çekti ve farklı platformlarda bu fotoğrafları paylaştı" dedi. İran'dan ailesiyle tatile gelen Güfran Mağidi, “Şelale çok güzel. Saatlerce suyu izledim. Ruhumu dinlendirdi. Ailemle birlikte her köşesini dolaştık. Muhteşem bir görselliği var" dedi. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: