Antalya
06.12.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-BÜROKRASİ
Manavgat'ta özel etkinlik
Manavgat'ta özel etkinlik

Manavgat Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe katılan özel çocuklar; köyde hamur yoğurup ekmek açan kadınları, köy kahvesini, kına gecesini, asker eğlencesini ve yağlı pehlivan güreşlerini canlandırdı. Gösteriler ilgiyle izlendi.

Manavgat Belediyesi Ilıca Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi’nde özel bir etkinlik düzenledi. Farkındalık oluşturmak için yapılan etkinlikte engelsiz bireyler, Türk kültürünü anlatan sahneleri canlandırdı. Öğrenciler, köyde hamur yoğurup ekmek açan kadınları, köy kahvesini, temsili kına gecesini, temsili asker eğlencesini ve yağlı pehlivan güreşleri muhteşem bir performans göstererek izleyicilere aktardı. Engelsiz öğrenciler, Türk kültürünün oyun havaları olan zeybek, teke yöresi, horon ve halayı da büyük bir keyifle oynadı. Ilıca Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencilerinin kendi bestesi olan “UMUT” adlı şarkıyı seslendirmeleri ise dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

SEVGİ BÜTÜN ENGELLERİ AŞAR

En büyük engelin sevgisizlik olduğunu belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, her zaman özel bireylerin yanlarında olduklarını dile getirdi. Başkan Şükrü Sözen, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle farkındalık etkinliğini gerçekleştiren tüm engelsiz dostlarımızı yürekten kutluyorum. Onların başarılarından büyük gurur duyuyoruz. Engelin her zaman kalplerde ve zihinlerde olduğuna inandık. Özel dostlarımızın günlük yaşama dahil olmasınıve toplum içerisinde yer almasını oldukça önemsiyoruz. Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde ki çalışma arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. En büyük çabayı gösterin engelsiz dostlarımız ve ailelerinin emeği karşısında saygıyla eğiliyorum” dedi. Etkinlik sonunda öğrencilerin ellerinde “Kadına Şiddete Hayır” “Biz Birlikte Güçlüyüz”  ve “Biz Biriz Beraberiz” yazılı pankartlarla çıktı.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: