Antalya
01.12.2022
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Elite World hedef büyüttü
Elite World hedef büyüttü

Elite World Grubu dört yeni markasıyla management ve franchise alanına giriyor. Elite World Otelleri’nin CEO’su Orkun Petekçi, “Önümüzdeki 8 yıl içinde 32 oteli daha bünyemize katmak istiyoruz. Hedefimiz 7 bölgeye yayılarak 2029’da Türkiye’deki ilk 5 büyük otel zincirinden biri olmak.” dedi

Bünyesinde kendisine ait 8 oteli olan Elite World Grubu;  World Grand, Elite World, Elite World Comfy ve Elite World Go markaları management ve franchise alanına giriyor. Elite World Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emel Elik Bezaroğlu ile CEO Orkun Petekçi, İstanbul Halkalı’daki otellerinde  düzenledikleri basın toplantısı ile yeni modeli anlattılar. Petekçi, İstanbul’da 4, Marmaris, Sapanca ve Van’da da 1’er otellerinin bulunduğunu belirterek, Türkiye’nin 7 bölgesine yayılmayı planladıklarını anlattı.

HERKESE UYGUN KONSEPT

Uzun yıllar uluslararası şirketlerde görev aldıktan sonra yerli ve milli bir marka ile çalışma kararı aldığını ve Elite World ailesine katıldığını belirten Petekçi, amaçlarının toplumun her kesimine hitap eden  konsept oteller açmak olduğunu vurguladı. Petekçi, “Konferans ve SPA-sağlık turizmini birleştiriyoruz. Yatırımcılar için esnek, yerel halk için de uygun konseptler hazırlıyoruz.” diye konuştu.

HEDEF 7 BÖLGEYE YAYILMAK

Türkiye’de 5 yıldızlı otellerin revaçta olduğunu ifade eden Orkun Petekçi, insanların 3 ve 4 yıldızlı otellere de ihtiyaç duyduğunu ve ihtiyacı da göz önünde bulundurduklarını söyledi. Elite World Comfy markası ile 3, Elite World Go markası ile de 4 yıldızlı otel konsepti hazırladıklarını belirten Petekçi, “Yabancı misafirlerimizin yanında yerli misafirlerimiz için de her bütçeye ve talebe uygun otellerimizi sektörün hizmetine sunuyoruz. Bu anlayışla, yerli ve milli olarak bir marka olarak Türkiye’nin 7 bölgesinde ve Avrupa’da Türk misafirperverliğini yaymak istiyoruz. Yeni otelleri yatırımcılarla buluşturuyoruz. Bilgi ve birikimlerimizi yatırımcılarla buluşturuyoruz” şeklinde konuştu. Petekçi, şu anda Antalya’ya yönelik bir projelerinin olmadığını ancak konu ile ilgili çalışmalarının olduğunu da sözlerine ekledi.

2022 TOPARLANMA YILI OLDU

Elite World olarak bugüne kadar turizm sektörüne 650 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını dile getiren Petekçi, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şu anda 1400 personelimiz var. Önümüzdeki 8 yıl içinde 32 oteli daha bünyemize katmak istiyoruz. 2029’da Türkiye’deki ilk 5 büyük otel zincirinden biri olma hedefimiz var. Sektörde 2013 yılından itibaren genel bir sıkıntı oldu. Gezi olayları, terör saldırıları, darbe girişimi ve pandemi sektörde bazı olumsuzluklara neden oldu. Sonuçta bu kadar turistik tesis yerli müşterilerle dolamaz. Yabancı müşteriler de huzur ve güven ister. 2022 yılı ise toparlanma yılı oldu. 2023’ün daha iyi olmasını öngörüyoruz. Biz yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz”. Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: