Antalya
25.11.2022
A
GÜNDEM , GÜVENLİK
Gündoğmuş'ta çevre savaşı
Gündoğmuş'ta çevre savaşı

Yangının bıraktığı yaraları sarmaya çalışan Gündoğmuşlular şimdi de mermer ocaklarına karşı mücadele ediyor. İlçedeki 29 muhtar, Antalya'dan gelecek sivil toplum örgütleri ile birlikte Devrentbaşı Ula Vadisi'nde basın açıklaması yapacak.

Geçen yıl etkili olan Türkiye'nin en büyük orman yangınında önemli hasarlar alan Gündoğmuş, şimdi de mermer ocaklarının kıskacına girdi. Yangın bahanesiyle çok sayıda ağaç kesilirken mantar gibi türeyen mermer ocakları ilçenin doğasını tehdit ediyor.

29 MUHTAR BİR ARAYA GELDİ  

 

Bölgeye mermer ocağı yapılacağını öğrenen ilçedeki 29 muhtar bir araya gelerek eylem kararı aldı. Bu kapsamda 29 muhtar önderliğinde, Gündoğmuşluların ve Antalya'dan gelecek sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımıyla yarın saat:12'de ocak yapılmak istenen Devrentbaşı Ula Vadisi'nde basın açıklaması yapılacak.

 TOPLU DİLEKÇE VERİLECEK  

Eyleme öncülük eden Köprülü Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz,  "Yanmaktan kurtulan ancak mermer ocağı yapılmak istenen bölge, Karadere Mahallesi, Senir, Kozağacı Mahallesi ile Gündoğmuş merkezi arasında yer alan bir bölgedir. Mermer ocağı yapılmak istenen alanın 50 metre yakınında sit alanı bulunmaktadır. Bölge yaşlı sedir (katran) ağaçları ile doludur. 29 muhtarla ilk toplantımızın ardından kaymakamlığa mermer ocağının yapılmasına karşı toplu dilekçe verdik. Şimdi de basın açıklaması ise sesimizi duyuracağız." diye konuştu. Engin KORKMAZ   

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: