Antalya
24.11.2022
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Elektrikli araç pazarı büyüyor
Elektrikli araç pazarı büyüyor

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) 2022 faaliyet yılı 15. Olağan Toplantısı’nın konuğu, Otomotiv & Yat Tasarımcısı ve Sedat Öztürk Endüstriyel Tasarım Tic. Ltd. Şti. Sahibi Sedat Öztürk oldu.

 ANSİAD ŞerefÜyesi Orhan Şenoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, Türkiye'nin Geleceği; Elektrikli Otomotiv Tasarımı ve AR-GE’si konuşuldu. Liseden itibaren otomobil, yat, uçak ve ürün çizimleri gerçekleştiren Sedat Öztürk, dünyaca ünlü otomobil markalarının tasarım ekiplerinde görev aldığını ve uzun yıllar ABD, Almanya, Meksika'da çalıştığını kaydetti.

YENİ BİR ÇAĞ BAŞLATTI

Tasarımın tasa kelimesinden ortaya çıktığını kaydeden Sedat Öztürk, “Bir arayış, yol almak, çare bulmak ve ilerlemek adına bir çözüm üretme aşaması diyebiliriz. Tasarı olarak ortaya çıkan süreç, yöntem, biçimplanlamasını, proje ve başarıyı beraberinde getiriyor” dedi. Öztürk, evrensel başarı yöntemi olarak tasarımın yenilikçilik, farklılık ve gelişim olduğuna işaret ederek, beraberinde tasarımın yeni bir çağ ve ileri teknolojinin getirisi olduğunu kaydetti. Elektrikli araçların yeni bir çağ başlattığını dile getiren Öztürk, “Global ölçekte start-up marka ve yatırımları var ve bu pazar giderek büyüyecek. Bununla ilgili resmi adımlar da atılıyor, örneğin Haziran 2022’de Avrupa Parlamentosu üyeleri, 2035’ten itibaren dizel ve benzinli araba satış yasağını desteklemek için oy kullandı, bir şekilde artık hayatımıza elektrikli araçlar giriyor” diye konuştu. Toplantı soru ve cevapların ardından, ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ve ANSİAD Şeref Üyesi Orhan Şenoğlu’nun, Sedat Öztürk’e günün anısına plaket takdimiyle sona erdi.  HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: