Antalya
24.11.2022
A
GÜNDEM , YAŞAM
Adalet çalışanları resim sergisi açtı
Adalet çalışanları  resim sergisi açtı

ADALET Bakanlığı tarafından Cumhuriyet'in 100'üncü yıl etkinlikleri kapsamında Antalya Adliyesi bahçesinde 13 sanatçının 55 eserinin yer aldığı resim sergisi açıldı.

 

Adalet Bakanlığı, 100'üncü yıl etkinlikleri kapsamında 'Personelin Sesi, Adaletin Nefesi' sloganıyla hareket ederek Türkiye'nin 81 ilinde personelin eğitim, kültür, sanat ve sportif faaliyetlerde yaptıkları eserleri sergileyebileceği, personelle bakanlık bürokrasisinin istişare edip bir araya gelebileceği etkinlik düzenledi.  Açılışa; Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Soner Çiftçioğlu, Daire Başkanları Fatih Akkuzu ve Uğur Muslu, Hakimler Ergül Duyum, Hasan Bıyık, Ali Yılmaz ve Muhammed Safa Sevgili, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Evren Akbey, komisyon başkanları, hakim ve savcılar ile adalet personeli katıldı.

55 ESER YER ALIYOR

13 sanatçının 55 karma eserinin yer aldığı resim sergisinin açılış konuşmasını yapan Başsavcı Zafer Koç ve beraberindeki protokol, kurdele kesilmesinin ardından sergi alanındaki tüm resimleri tek tek inceledi. Daha sonra eline fırça alan Başsavcı Koç ile savcı ve hakimler, tuval çalışması yaptı. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: