Antalya
22.11.2022
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
Ömer Çağırıcı güven tazeledi
Ömer Çağırıcı güven tazeledi

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş) 4. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimle Ömer Çağırıcı yeniden genel başkan oldu. Antalya bölgesinden Ahmet Durcuk bu seçim sonucunda aldığı oylarla yeniden Genel Başkan Yardımcısı oldu.

 

Ankara’da gerçekleştirilen kongreye, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ile işçi sendikalarının genel başkanları ve temsilcileriyle delegeler katıldı. Kongrenin açılış konuşmasını yapan Çağırıcı, gelecekteki meslekleriyle ilgili hayal kuran çocuklara "Ben özel güvenlik görevlisi olacağım." dedirtmeyi hayal ettiklerini söyleyerek, özel güvenlik mesleğinin hak ettiği konuma gelmesi için çalıştıklarını belirtti.

ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

Türkiye'de şu anda yaklaşık 350 bin özel güvenlik görevlisinin bulunduğunu, 750 bin geçerli kimlikli özel güvenlik görevlisinin olduğunu, 70 bin silahlı özel güvenlik görevlisi olmak üzere 98 bin noktada görev yapıldığını, en önemli sorunlarının başında kimlik iptallerinin geldiğini bildiren Çağırıcı, sorunun çözümü için hazırlanan ve meclise sunulan kanun teklifinin İçişleri Bakanlığının torba yasa içerisinde yer aldığını ve konunun çözülmesini beklediklerini dile getirdi.Çağırıcı; Çalışma hayatında taşeron sistemden kadro bekleyen KİT’lerde çalışan arkadaşlarımız var inşallah en yakın zamanda hak ettikleri kadroyu alacaklar. Buradan tekrar belirtmek istiyorum kamu 'da ve KİT’lerde çalışan tüm üyelerimiz ve emekçiler için bir an evvel kadro almaları gerektiğini gür bir sesle yineliyorum.Güvenlik-İş Sendikası 4. Olağan Genel Kurulundan tüm yetkililere sesleniyorum. Güvenlik -İş Sendikası olarak Kamuda taşeron sistem adı altında hiçbir işçinin çalışmamasıdır talebimiz, bu ayıp ortadan kalkmalıdır" dedi. Çağırıcı, özel güvenlik görevlilerinin savunma ve güvenlik hizmetlerini kapsayan tüm işleri içine alan 19 No'lu iş koluna alınmasını talep ederek, bunun için her türlü çalışmayı yapacaklarını aktardı.

DURCUK GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan ve Güvenlik-İş Sendikası’nın kuruluş yeri olan Antalya’dan seçilen ve kuruluş tarihinden bugüne kadar sendikada görev yapan Ahmet Durcuk 19 Kasım 2022 tarihinde yapılan 4. Olağan Genel Kurulu’nda aldığı oylarla yeniden Genel Başkan Yardımcısı seçildi. Murat ŞENTÜRK

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: