Antalya
21.11.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Döşemealtı'nda spor yatırımları
Döşemealtı'nda spor yatırımları

Son yıllarda spor tesisi yatırımlarına önem veren Döşemealtı Belediyesi, ilçeye açık ve kapalı yüzme havuzu, tenis kortları, spor salonu ve çok amaçlı Gençlik Merkezi kazandırdı. Bir adet çim sahanın yapımı ise devam ediyor. Döşemaltı Belediye Başkanı Turgay Genç, gençlere 50 dönümlük spor kompleksini armağan ettiklerini söyledi

Döşemealtı Belediyesi’nin son yıllarda ilçeye kazandırdığı spor tesisleri gençlerin gözdesi haline geldi. Yaklaşık 60 dönümlük alana yapılan spor kompleksinde faal halde bulunan Şehit Er Tevfik Cebeci Sahası’nın yanına 3 adet tenis kortu, çok amaçlı eğitim ve gösteri salonu, çeşitli sportif etkinliklerin yapılabileceği oyun alanları ve yarı olimpik yüzme havuzu yaparak hizmete açan belediye, bir adet çim sahanın yapımına ise devam ediyor

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU

Son yıllarda ilçeye kazandırılan tesisler ile gençlere daha çok spor yapma imkânı tanıyan Döşemealtı Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda tamamladığı yarı olimpik yüzme havuzu ile Antalya’nın önemli bir eksiğini giderdi. Yüzme ve sualtı hokeyi sporcularının yanı sıra vatandaşların da kullanımına açık olan yüzme havuzunu aylık ortalama 500 kişi kullanıyor. Uzman antrenörler eşliğinde verilen yüzme eğitimine katılan sporcular il ve ulusal yarışlarda ilçeyi temsil ediyor. Bir adet çim sahanın yapımına devam eden Döşemealtı Belediyesi, bahar aylarında sahanın çim zeminini sermeyi planlıyor.

TÜRKİYE DERECELİ SPORCULAR

İlçedeki sporcu sayısını artırmak için çalışmalara hız veren Döşemealtı Belediyesi’nde, futbolun yanı sıra tenis, yüzme, sualtı hokeyi, yağlı güreş, minder güreşi, voleybol ve judo branşlarında 750 sporcu bulunuyor. Voleybol, halter ve bisiklette Türkiye dereceleri kazanın sporcular yetiştiren ilçede, 200 lisanslı futbolcu ve 50 voleybolcu var. Spor okullarına devam eden ve eğitim alan gençlerin sayısını artırmak için çalışmalarını sürdüren Döşemealtı Belediyesi, 2023’ten itibaren tesisleşmede yaptığı atılımı, lisanslı sporcu sayısına da yansıtmak istiyor.

SANATSAL FAALİYETLER

Gençlik merkezinde spor tesislerinin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılabileceği tesisler de bulunuyor. Şehit Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta Gençlik Merkezi’nde bulunan sağlıkçı odası, 100 kişilik konferans salonu, seminer odaları, çok amaçlı plastik sanatları atölyesi, 2 adet müzik odası, drama ve tiyatro salonları, sergi alanı, dinlenme alanları ve kütüphanenin bulunduğu gençlik merkezinden her gün yüzlerce genç yararlanabiliyor.

GENÇ: GENÇLER İÇİN YATIRIM

Geniş bir coğrafyaya yayılan ilçenin gençlerini kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve sporcu ruhuyla yetiştirmek için tesisleşmeye önem verdiklerini belirten Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Yeniköy ve Çığlık’taki futbol sahalarımız yetersiz hale gelince bu kompleksi yapma kararı aldık. Bir adet çim sahamızı da tamamladığımızda, açık ve kapalı havuzlarıyla, tenis kortlarıyla, salonuyla komple bir merkez sahibi olacağız. 2023’te lisanslı sporcu sayımızı ve spor okullarına gelen sporcuların sayısını artırmak istiyoruz. En iyi yatırım gençlere yapılan tarımdır ve bu anlamda 2-3 yıl önce başlattığımız çalışmaların sonuna yaklaştık. İlçemiz gençlerinin sportif ve sanatsal faaliyetlerini rahatlıkla yapabileceği merkezimiz çok önemli bir eksiğimiz giderecek.” dedi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: