Antalya
19.11.2022
A
GÜNDEM , SPOR
SALON KRİZİ ÇÖZÜLDÜ
SALON KRİZİ ÇÖZÜLDÜ

Ukrayna’nın Galychanka Lviv takımı oynayacağı EHF CUP 2. Tur maçı için Antalya’da yer arayan Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, soruna şimdilik çözüm buldu. Maçlar, 3 ve 4 Aralık’ta Antalya Spor Salonu’nda oynanacak.

Antalya’nın Avrupa kupalarında mücadele eden tek takımı Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı’nın Ukrayna’nın Galychanka Lviv Takımı ile oynayacağı Avrupa Hentbol Federasyonu Kupası (EHF CUP) 2. Tur maçı ile ilgili yaşanan salon krizi çözüldü. Antalya’da Avrupa kupalarının oynanabileceği tek yer olan 10 bin kişilik Antalya Spor Salonu’ndaki yoğun etkinlik programı nedeni ile maçlarını başka şehirlerde oynama riski ile karşı karşıya kalan Konyaaltı ekibi, yapılan görüşmeler sonunda çözüm buldu. 

2 MAÇ DA ANTALYA’DA

Ukrayna’da yaşanan savaş ortamı nedeni ile rakibine iki maçı da Antalya’da oynama teklifinde bulunan Konyaaltı ekibinin bu talebi olumlu karşılandı. 3 Aralık’ta Ukrayna’da oynanması gereken ilk maçın, Antalya’da oynanmasına izin veren Avrupa Hentbol Federasyonu, bir hafta sonra oynanacak ikinci maçın tarihini de 4 Aralık olarak güncelledi. Buna göre 3 ve 4 Aralık’ta Antalya’da oynanacak iki karşılaşma da saat 16:00’da başlayacak ve 4 Aralık’taki müsabakayı TRT Spor Kanalı canlı olarak yayınlayacak.

MİLLİ OYUNCULAR DÖNDÜ

Bu arada milli takımın maçları nedeni ile lige verilen arada çalışmalarına devam eden Konyaaltı Belediyespor’da, milli takımlara giden oyuncular da takıma katıldı. Ülkelerinin milli takımlarına giden Monika Janeska Kıldan'a ve İsabella Mben Bediang ile Türkiye A Milli Kadın Hentbol Takımı ile zorlu maçlarda mücadele eden Yasemin Şahin, Cansu Akalın, Bilgenur Öztürk, Edanur Çetin, Elif Sıla Aydın ve Dönegül Bozdoğan önceki akşam Antalya’ya gelerek takıma katıldı.  24 Aralık’ta Anadolu Üniversitesi ve 27 Aralık’ta Giresun Görelespor ile oynanacak lig maçlarına hazırlanan Mavi Kelebekler, iki lig maçının ardından Avrupa hazırlıklarına başlayacak.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: