Antalya
18.11.2022
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Tayfur: Hainliği depreşen Atatürk'e saldırıyor
Tayfur: Hainliği depreşen Atatürk'e saldırıyor

İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, Atatürk Kent Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na yapılan hain saldırıyı lanetledi. Tayfur, “Eceli gelenin cami avlusuna koşması gibi hainliği depreşenler de Mavi Gözlü Bozkurt Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün büstlerinin bulunduğu yerlere koşuyor” dedi.

İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, Atatürk Kent Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na yapılan hain saldırıya tepki gösterdi. Son zamanlarda Türk Milletinin istiklal ve istikbalinin ölümsüz kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik saldırılarda ciddi bir artış olduğuna dikkat çeken Başkan Tayfur, “Kurtuluş Savaşı sırasında Yunanın, İngiliz’in, Fransız’ın Atatürk'e yapamadığını, onun kurtardığı bu ülkede yaşayan bir takım unsurlar onun büstlerine yapıyor.Bu saldırıların arkasında ciddi bir projenin olduğu açıktır” diye konuştu.

REFLEKSLERİMİZİ TEST ETMEYİN

Son dönemlerde belli aralıklarla Atatürk'ün manevi şahsiyetine yönelik iftira ve heykellerine yönelik saldırılarda önemli artışlar meydana geldiğini belirten Tayfur, “Bu saldırıların rastlantı olmadığı, planlı ve organize olduğu alenen ortadadır. Birileri bu saldırılarla Türk Milletinin reflekslerini test etmeye çalışıyor. Zaman zaman televizyonlarda Atatürk'e iftira ve hakaretler edilerek Türk halkının tepkilerinin ölçülmeye çalışıldığını düşünüyorum. Bu tepkilerin derecesine göre Atatürk düşmanları ikinci aşamaya geçmeyi düşünüyor olmalılar ki artık büstlere saldırmaya başladılar. Mavi Gözlü Bozkurt Atatürk, Türk Milleti’nin kırmızı çizgisidir. Kimse bizim reflekslerimizi test etmeye kalkmasın” dedi. HABER MERKEZ İ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: