Antalya
18.11.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Antalya hakkında merak edilenlerin kitabını yazdı
Antalya hakkında merak edilenlerin kitabını yazdı

Antalya ile ilgili çeşitli bilgiler ‘Antalya Merakı’ adlı kitabında bir araya getiren Boran Eser Kavaz, imzalı bir kitabını Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a  hediye etti.

 Muratpaşa Belediyesi olarak geçen yıl Antalya’nın kültürel miras alanlarının arkeolojinin sınırları içinde kalmış tarihini hikayeleştirilerek anlatıldığı “Sardepon’dan Keykubat’a: Bir Zamanlar Antalya” kitabını yanına hazırlatıp bastıklarını hatırlatan Uysal, bu yıl da tarihi Kaleiçi evlerinin anlatıldığı 11 ayrı belgeselin Kaleiçi Old Town Festivali kapsamında meraklılarıyla buluşturduklarını da dile getirdi.  Hikayeler anlatıldıkça, insanlarla paylaşıldıkça yeni yerler, insanlar, kültürler tanımak isteyen ve en önemlisi gündelik politikalardan etkilenmeyen bir turizm hareketliliğinin ortaya çıkacağını belirten Uysal, Kavaz’ın özellikle sosyal medya hesaplarındaki başarının bunun en somut örneği olduğunu söyledi.   

KİTABIN HİKAYESİ

Boran Eser Kavaz, kızına yaşadığı kenti anlatmak için Antalya’nın çok da bilinmeyen hikayelerinin peşine düştü. Antalya merakı, Kavaz’a bambaşka kapılar açtı ve bir turist rehberi olarak Kaleiçi ve Antalya gezileri düzenlemeye başladı. Kavaz, aynı zamanda çalışmalarını sosyal medyada @antalyameraki sayfalarında paylaşırken aynı isimli kitabı da kısa bir süre önce matbaadan çıktı. Kavaz, 314 sayfalık kitabında Antalya piyazının nereden çıktığı, Kaleiçi’nin gizli kaçış tünellerini, Döşemealtı, Hurma, Boğaçayı gibi yer adlarının kökeni gibi Antalya’da dair merak edilen birçok konuyu kendine has üslubuyla anlattı. HABER MERKEZİ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: