Antalya
17.11.2022
A
GÜNDEM , YAŞAM
Bisikletle kampanya başlattı
Bisikletle kampanya başlattı

Emekli ebe Hayriye Kılıç, gençlerin madde bağımlısı olmaktan kurtulması, bağımlıların da iyi bir tedavi imkânına kavuşturulması için kolları sıvadı. Emekli ebe, 100 bin imza hedefiyle kampanya başlattı.

67 yaşında 6 çocuk annesi ve 4 torun sahibi Hayriye Kılıç, yoğun çabası ve dikkati sayesinde oğlunu bağımlılıktan kurtarıp yeniden eski yaşamına döndürmeyi başardı. Kılıç, bağımlılık yaşının ortaokul seviyesine kadar indiğine dikkat çekerek, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekiplerinin geceli-gündüzlü mücadelesini takdirle karşıladığını, gurur duyduğunu söyledi. Kılıç, "Bir anne olarak çocuklarımızı zehirlenmekten kurtarmak için özverili çalışan polisimizi yürekten kutluyor, teşekkür ediyorum" dedi.

AFİŞLİ BİSiKLETLE KAMPANYA

Hayriye Kılıç, bisikletini dikkat çekmek için 'Uyuşturucuya Hayır', 'En İyi Narkotik Polisi Annedir', 'Uyuşturucu Merakla Başlar Ölümle Biter', 'Benim Çocuğum Kullanmaz Deme', 'Narko İhbar Hattı 0552 155 07 07'sloganlı afişlerle süsledi. Kılıç, çarşı-Pazar gezerek hedefindeki 100 bin imza için ailelerden destek imzası alıyor.

MERKEZLER YETERLİ DEĞİL

Anne ve babaların çocuklarının üzerinde hassasiyetle durmalarını, davranışlarını, her hareketlerini titizlikle izlemelerini isteyen Hayriye Kılıç, gözlemlerini, izlenimlerini ve neden imza kampanyası başlattığını şöyle anlattı;"Evladıyla birlikte acı çekmiş bir anne olarak gençlerimizi zehirleyen, içten içe çürüterek ölümlerine neden olan maddeler üzerine birçok araştırmalarım oldu. Madde çeşidi değişik isimler altında çok arttı. Ülkemizde birçok ilde olduğu gibi Antalya'da da Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlılığı Tedavi ve Araştırma Merkezi (AMATEM), Çocuk Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi ve Araştırma Merkezi (ÇEMATEM), Ayakta Tedavi Merkezi (ATM) ve Psikiyatri Poliklinikleri gibi hizmet veren merkezler mevcut. Ancak bu merkezlerin sayısı ve kapasitesi düşük olmasından dolayı yeterli değil"

HEDEF 100 BİN İMZA

Cumhurbaşkanlığı makamına bir dilekçe yazıp, 100 bin imza kampanyası başlatan, kampanyaya eş zamanlı olarak başka illerde de annelerin katkı da bulunduğunu ifade eden Hayriye Kılıç, "Dilekçemizde mağdur aileler olarak devletimizden isteklerimizi sıraladık. Öncelikle acilen tedavi merkezlerinin sayılarının ve kapasitelerinin artırılmasını, ilaçsız tedavi eden rehabilitasyon merkezleri oluşturulmasını istedik" diye konuştu.Anne Hayriye Kılıç, dilekçeyle toplanan 100 bin imzayı daha sonra Cumhurbaşkanlığı makamına iletileceğini belirtti. DHA

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: