Antalya
17.11.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Finike meydana kavuşuyor
Finike meydana kavuşuyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 27 Milyon liralık yatırım bedeli ile hayata geçireceği Finike Cumhuriyet Meydanı ve Rekreasyon Alanı Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Proje tamamlandığında Finike modern bir yaşam alanına kavuşacak.

Planlı, kurallı ve kimlikli bir kent hedefiyle çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Finike’ye modern bir Cumhuriyet Meydanı kazandırıyor. Finike Cumhuriyet Meydanı ve Rekreasyon Alanı Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, projede yer alan Mescit ve Tuvaletlerin temelleri döktü. Çalışmaların hummalı bir biçimde devam ettiği projede ekipler, sulama alt yapı çalışmaları ve elektrik alt yapı çalışmalarına başladı. Alt yapı çalışmalarının akabinde saha betonu dökülecek. Finike Meydanı ve Rekreasyon Alanı Projesi ile Finike modern bir yaşam alanına kavuşacak.

FİNİKE’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Proje kapsamında Finike Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Anıtı ve sahil bandı ile bütüncül olarak bir kentsel tasarım projesi hazırlandı. 14 bin metrekare sert zemin, 8 bin metrekare yeşil alandan oluşan projede meydan, seyir terasları, oturma alanları, gölgelikler, satış birimleri, çocuk oyun alanları, mescit, tuvalet, yürüyüş yolu ve peyzaj düzenlemeleri yer alıyor. HABER MERKEZİ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: