Antalya
15.11.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Atıklardan sanat eseri üretiyorlar
Atıklardan sanat eseri üretiyorlar

KONSEM’de kursa katılan emekliler atık malzemeleri sanata dönüştürüyor. Kursiyerlerin kiremitinin üzerine Atatürk resmi çizerken kimisi de ahşap atıklarından masa ve sandalye yapıyor.

 

Antalya'da yaşayan emeklilerin ve 50 yaş üstü sanatseverlerin buluşma noktası olan Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi'nde (KONSEM), atık malzemeler sanat ile buluşuyor. Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Fatoş Öztürk ile birlikte çalışan grup, atık malzemelerden birçok ürün ortaya çıkartıyor. Kimisi kırık tahta parçalarını bir araya getirip sandalye veya masa yaparken, kimileri de çatı kiremitlerini temizleyip, sahilden topladığı çakıl taşlarından tablo yapıyor.

VERİMLİ BİR ÇALIŞMA

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Fatoş Öztürk, kursiyerleriyle yakından ilgilenip neler yapabilecekleri konusunda yol gösteriyor. Öğrencilerinin 50 yaş üstü emekliler olduğunu anlatan Öztürk, “Atık malzemelerle ilgili çalışma yapıyoruz. Keyifli ve verimli zaman geçiriyoruz. Kursiyerler kendi buldukları atık malzemeleri buraya getiriyor ve ne gibi bir çalışma yapacağımıza birlikte karar veriyoruz. Kimisi bir kiremit parçasını tabloya, kimisi kırık tahta parçalarını masaya çeviriyor" dedi. DHA

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: