Antalya
12.11.2022
A
GÜNDEM , YAŞAM
HERKES SPOR YAPMALI
HERKES SPOR YAPMALI

VALİ Ersin Yazıcı, Antalya'da Sağlık İçin Spora Teşvik (ASİST) Projesi kapsamında Saime-Salih Konca İlkokulu ve Ortaokulu'nu ziyaret ederek öğrencilere spor malzemelerini dağıttı. Ziyarette öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, "Hayatınız boyunca kitap okumak ve spor yapmaktan vazgeçmeyin" diye konuştu.

 

Vali Ersin Yazıcı, ASİST Projesi kapsamında Saime-Salih Konca İlkokulu ve Ortaokulu'nu ziyaret ederek öğrencilere hayırsever Nevzat Güven tarafından hediye edilen spor malzemelerini dağıttı. Programda Vali Yazıcı'ya Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, okulu yaptıran hayırsever Saime Konca ve hayırsever Nevzat Güven eşlik etti.

 

 

HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR

 

 

Öğrencilerde spor kültürünün yaygınlaştırılması ve geliştirilmesinin önemine vurgu yaparak sözlerine başlayan Vali Yazıcı, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün koordinesinde gerçekleştirdiğimiz bu örnek projemizle öğrencilerimize spor kıyafetlerini hediye edeceğiz. Tabi spor yaparken birtakım ihtiyaçlarımız oluyor. Bu noktada bize gönlü güzel hayırseverimiz Nevzat Güven destek verdi. Projemize verdiği destekten dolayı Nevzat Bey'e teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlarını kabul etsin" dedi.

 

 

'SİZDEN SADECE SPOR YAPMANIZI İSTİYORUZ'

 

 

Spor malzemelerinin dağıtımı esnasında öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, “Saime Hanım geleceğimiz olan sizlerin en iyi şekilde eğitim alması için bu okulu yaptırdı. Nevzat Bey ise sizlerin sağlıklı ve başarılı bir sporcu olmanız için spor malzemelerini temin etti. Bizler sizden sadece ama sadece sevdiğiniz bir sporu seçip, uzun yıllar boyunca o sporu yapmanızı istiyoruz. Çünkü spor yapan insanın sadece bedeni sağlıklı olmuyor, zihnen de çok gelişiyor. Bu yüzden herkesin ama herkesin spor yapmasını istiyoruz. Kullandığınız malzemeler eskir ya da yırtılırsa biz yenilerini alacağız" diye konuştu. Vali Yazıcı, öğrencilere kitap okumayı ve spor yapmayı ihmal etmemelerini öğütledi.

 

 

PROJENİN ÖNEMİ 3 YIL SONRA ORTAYA ÇIKACAK

 

 

Öğrencilerle sohbet sonrası projenin detayları ile ilgili Vali Yazıcı, şunları söyledi;

 

 

"ASİST Projemiz, 1'inci ve 8'inci sınıflar hariç bütün çocuklarımızı spor yapmaya teşvik etmek için başlattığımız bir proje. Okulumuzda birçok branşta spor yapılıyor. ASİST Projesi kapsamında bunu birçok okulumuzda yapmaya başladık. Biz ASİST Projesiyle, adına disiplin demeden yavrularımızın hayatlarını sporla disipline etmeye çalışıyoruz. Özgüvenlerini artırıp kendilerine hedefler koyan, kendilerine güveni olan çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Bu proje ile birkaç yıl sonra bazı mahallelerde yaşanan olumsuz olayların azaldığını inşallah hep birlikte göreceğiz. ASİST Projesiyle alt gelir grubunun yoğun olduğu mahallelerde çocukların yaşamına ciddi manada dokunduğumuzu 3-4 yıl sonra anlayacaksınız. İnşallah çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlayacağız. Bu bizim vazifemiz. Bunu yaparken de manevi olarak herkesin desteğini bekliyoruz."

 

 

Vali Ersin Yazıcı, öğrenciler tarafından hazırlanan voleybol, masa tenisi ve karete müsabakalarını izledİ.(DHA)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: