Antalya
07.11.2022
A
GÜNDEM , YAŞAM
ÖZEL BİREYLER İÇİN
ÖZEL BİREYLER İÇİN

Digiverse Dijital Gösteri Merkezi, ‘Özel Eğitimde Rehabilitasyon Merkezlerinin Rolü ve Eğitim Niteliklerinin Arttırılması Türkiye Buluşmaları’ etkinliğine ev sahipliği yaptı. Bu buluşma ile özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor.

Dünyanın en büyük Akvaryum komplekslerinden biri olan Antalya Aquarium’u Türk turizmine kazandıran İrfan Demirok, The Land Of Legends sınırları içerisinde yer alan 5 bin metrekarelik alanda oluşturulan Digiverse Dijital Gösteri Merkezi’ni de Antalya’ya kazandırdı. Dijital dünyada Android Jones olarak bilinen Samskara’nın ödüllü eserlerinin yer alacağı Digiverse Dijital Gösteri Merkezi’nde ziyaretçiler dijital dünyayı keşfetme imkânı buluyor.

 

ÖZEL BİREYLERE DESTEK

500 milyon liralık yatırım ile inşaa edilen Digiverse Dijital Gösteri Merkezi’nde bu yıl için 500 bin önümüzdeki yıl için ise 1 milyon ziyaretçinin hedefleniyor. Dijital Gösteri Merkezi, Özel Eğitimde Rehabilitasyon Merkezlerinin Rolü ve Eğitim Niteliklerinin Arttırılması Türkiye Buluşmaları” etkinliğine ev sahipliği yaptı. Buluşma ile özel gereksinimli bireylerin ve ailelerinin yüksek yararı gözetilerek eğitim ihtiyaçlarının karşılanması, günümüz çağdaş eğitim uygulamaları ile hakettikleri nitelikli eğitime kavuşmaları veüye kurumların çağdaş eğitim araçlarının gerektiği standart ve şartlara ulaşmasının sağlanması hedefleniyor.

 

HİSSEDİLEBİLİR SANAL EVREN

Firmadan yapılan açıklamada, “Ülkemizin geleceğinin mimarları olan bakanlarımızın, profesörlerimizin, siyasi partilerin önde gelen isimlerinin de aralarında bulunacağı misafirlerine; geleceğin teknolojisiyle dünyada ilk ve tek hissedilebilir sanal evren deneyimini sunacak olan Digiverse, sadece ülkemizde değil dünyada da başka hiçbir yerde bulunamayacak projesiyle sanat, teknoloji, eğitim, eğlence anlayışını boyutlarından arındırarak, gelişimin sonsuzluğu vurgusuyla öne çıkıyor. 33 farklı dijital deneyim alanı, 100’den fazla dijital eseri barındıran Digiverse universe exprerience; algılarınızı dijital dünyaya teslim ederek, hiçbir aksesuar kullanmadan boyutlar arasında keşfe çıkabileceğiniz tek platform olma özelliğini taşımanın gururuyla misafirlerine unutulmaz bir anı yaşatmayı planlıyor.” Denildi. Murat ŞENTÜRK

 

 

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: