Antalya
31.10.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
ATF’TE KALEİÇİ TANITIMI
ATF’TE KALEİÇİ TANITIMI

​Muratpaşa Belediyesi,  4. Antalya Turizm Fuarı’nda Kaleiçi’nin tanıtıldığı stant açtı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, fuarı ziyaret eden turizmcilere bölgenin 8 yıl içinde yaşadığı değişimi anlattı.

Muratpaşa Belediyesi  ve Antalya Kaleiçi Otelciler ve Esnaf Derneği, ANFAŞ Antalya Expo Center’da düzenlenen fuara . Antalya Turizm Fuarı’nda (ATF22) Kaleiçi tanıtım standı açtı Fuar açılışına katılan Başkan Uysal, bu yıl 27 ülkeden 52 şehrin katılımıyla7. Kaleiçi OldTown Festivali’ni düzenlediklerini söyledi.

ÇOK VERİMLİ GEÇTİ

 Festivalde bu yıl, İtalya’dan Gradara, Tunus’tan La Goulette ve Moldova'ya bağlı özerk cumhuriyet olan Gagavuzya’nın başkenti Komrat şehirleriyle ‘kardeş şehir’ protokolü imzaladıklarını hatırlatan Başkan Uysal, şunları söyledi:“Bu protokollerle birlikte, son 1 ay içinde Çekya’dan Prag 6 da dahil 4’üncü kardeş şehir protokolünü yaptık. Festivalde ayrıca Gürcistan Telavi Belediye Başkanı LevanAndriashvili’yle de iyi niyet ve iş birliği protokolünü imzaladık. Kaleiçi OldTown Festivali’yle şehirlerimiz arasında kalıcı kültür köprüleri inşa ediyoruz. Bu protokollerle yaşayan antik kentimiz Kaleiçi, dünyayla buluşuyor ve Kaleiçi’nde 12 ay devam eden turizm hareketinin güçlü temelleri oluşturuluyor.”

12 AY TURİZM İÇİN

Antalya şehir merkezinde turizmin 12 aya yayılmasını için Kaleiçi merkezli çalışmaları 8 yıldır sürdürdüklerini kaydeden Başkan Uysal, “Antalya, kitle turizminde tartışmasız dünyanın en önemli destinasyonu. Bununla birlikte 12 ay turizmin devam ettiği Antalya ve Kaleiçi ise bir kent vizyonudur. Artık 12 turizmin devam ettiği canlı bir Kaleiçi görmek bizler için gurur verici” diye konuştu.  HABER MERKEZİ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: