Antalya
25.10.2022
A
GÜNDEM , EĞİTİM
GÖKYÜZÜNDE İŞ BİRLİĞİ
GÖKYÜZÜNDE İŞ BİRLİĞİ

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) ile Bayburt Üniversitesi arasında, 'İnsansız Hava Aracı' (İHA) Ticari Pilotaj Resmi Sertifika Eğitimi Hizmet Alım Protokolü ile Havacılık Alanında Teknik Etkinlik Sözleşmesi imzalandı.

 AÜ Yönetim Kurulu Salonu'nda gerçekleştirilen protokol törenine AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, AÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Toker, AÜ Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKHUMER) Müdürü Doç. Dr. Halil Özekicioğlu, Müdür Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Topuz, Öğretim Üyesi Dr. Bilge Timuçin Ekinci ve koordinatör Melike Tamer Köse katıldı.

BİRLİKTELİK ÇOK KIYMETLİ

AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, yapılan protokolün önemine vurgu yaparak, "Türkiye'nin her yerinde bulunan üniversitelerimizle iş birliği yapmak çok kıymetli. Çünkü Türkiye hepimizin. Bir katkı verebilirsek ve karşı bir katkı görebilirsek her iki taraf için de büyük bir kazanım olacaktır. Hem öğrenciler için hem de öğretim üyeleri için çok önemli bir katkı olacaktır. Havacılık sektörünün önemini, son zamanlarda yaşanan savaşlar nedeniyle bir kez daha görmüş olduk" dedi.

SEKTÖRE KATKI VERECEĞİZ

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen ise, “AÜ gibi ülkemizin güzide kurumlarından birinde bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Yapacağımız havacılıkla ilgili protokolün Bayburt Üniversitesi için çok faydalı sonuçları olacağını düşünüyoruz. Üniversitemize sağlayacağınız destekler için hem meslektaşlarım adına hem de üniversitemiz öğrencileri adına teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Öğrencilerimiz bu protokolle sağlanacak imkanlardan faydalanacak ve gelecekte havacılık sektöründe yetişmiş bireyler olarak ülkemize hizmet edeceklerdir" diye konuştu. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: