Antalya
06.10.2022
A
GÜNDEM , EKONOMİ
İnterfresh fuarı iddialı dönüyor
İnterfresh fuarı iddialı dönüyor

Pandemi nedeni ile 2 yıldır yapılamayan İnterfresh Eurasia, 20-22 Ekim tarihlerinde ANFAŞ’ta kapılarını açacak. Fuar Koordinatörü Murat Özer, 40 ülkeden 100’ün üzerinde alım heyetinin katılacağı fuarda 20 milyon dolarlık ticaret hacmi hedeflediklerini söyledi

Pandemi nedeni ile 2 yıl yapılamayan Interfresh Eurasia Fuarı, 20-22 Ekim tarihlerinde ANFAŞ EXPO Fuar alanında yapılacak. 40 ülkeden 100’ün üzerinde alım heyetinin katılacağı fuarda, 20 Milyon Dolarlık ticaret hacmi hedefleniyor.

SAVAŞTAKİ RUSYA KATILIYOR

Fuarı düzenleyen Antexpo A.Ş. Genel Koordinatörü Murat Özer, pandemi nedeni ile ara vermek zorunda kaldıkları İnterfresh’in yurtdışında yoğun ilgi gördüğünü belirterek, aralarında savaş halindeki Rusya’nın yanı sıra Brezilya, Katar, Dubai, Finlandiya, Norveç, Danimarka, İran ve Azerbaycan ile birlikte 40 ülkenin katılmasına dikkat çekti. Brezilya’nın katılımının çok önemli olduğunu, savaş halindeki Rusya’dan katılım olmasının fuarın gücünü gösterdiğini belirten Özer, “Üreticiler ve aracı firmalar için çok büyük bir fırsat olacak” dedi.

BAKANLIKLAR DESTEKLİYOR

Meyve, Sebze Ambalaj, Lojistik,Depolama,Tarım Makine ve Teknolojileri Fuarı ve Interfresh Global Zirvesi’nde, üreticiler, ihracatçılar, kamu ve özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve sektör duayenlerinin tek çatı altında buluşacağını söyleyen Murat Özer, “Hollanda ve Almanya’dan 60, Orta Doğu ülkelerinden de 20’nin üzerinde firma olmak üzere yüzlerce sektör profesyoneli fuarımızda olacak.InterFresh Eurasia Fuarı’nı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile KOSGEB tarafından da destekleniyor” ifadelerini kullandı.

ELE ALINACAK KONULAR

Fuarın ana temasının ‘İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik‘ olduğunu ifade eden Murat Özer, şunları söyledi: “Fuar süresince İklim Krizi ve Yeşil Dönüşüm, Çevre ve Atık Yönetimi, Enerji Verimliliği, Çiftlikten Çatala Stratejisi, Temiz Su Ve Karbon Yatakları, Doğa Koruma / Ekosistem, Sağlıklı Ve Kaliteli Yaşam, Gıdanın Korunması, Sorumlu Üretim Ve Tüketim, Tarımsal ve Yerel Kalkınma, Lojistik ve Ulaşım, Akıllı Şehir Uygulamaları konularının ele alınacak”.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: