Antalya
27.09.2022
A
GÜNDEM , KÜLTÜR-SANAT
AKS 2 sergi ile açılıyor
AKS 2 sergi ile açılıyor

BAHAR dönemini görkemli Rodin sergisiyle kapatan Antalya Kültür Sanat (AKS), kapılarını 28 Eylül 2022 tarihinde iki yeni sergiyle açıyor.

'Sagalassos'u İzlemek' başlıklı birinci sergi UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan ve bölgemizin en iyi korunmuş antik kentlerinden biri olan Sagalassos'u Murat Germen'in gözünden izleyiciye aktarıyor. Çalışmalarını kent, mimarlık ve çevre odağında sürdüren şehir plancısı, akademisyen ve sanatçı Murat Germen'in zaman, mekân, insan ve mimarlık kavramlarına odaklanarak Sagalassos'u yeniden yorumladığı sergi arkeoloji ve çağdaş sanatı bir araya getirerek disiplinler arası bir bakış açısı sunuyor.

KAF DAĞI’NDA ŞENLİK

Antalya Kültür Sanat'ın aynı gün açılacak ikinci sergisi 'Kaf Dağı'nda Şenlik Var', sanatçı Ayşe Yaltırım'ın 100'ü aşkın işini bir araya getiren bir retrospektif. Nazım Hikmet'in yeğeni ve ilk kadın ressamlarımızdan Celile Hanım'ın torunu olan Ayşe Yaltırım'ın, çocukluğunda başlayan ve giderek bir 'yaratım evreni'ne dönüşerek heykellere, takılara, kuklalara uzanan resim serüvenini Antalyalı izleyiciyle buluşturan sergi, sanatçının son derece güçlü deseni ile kavradığı, soyutlayarak kişiselleştirdiği yaratı evrenini gözler önüne seriyor.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: