Antalya
23.09.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
İlk yanıt Başkan Uysal'dan geldi
İlk yanıt Başkan Uysal'dan geldi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun İzmir’den yaptığı “Gerçekten benimle misiniz?” çağrısına Antalya’dan ilk yanıt Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’dan geldi. Uysal, “Hep birlikte Türkiye’mizde adaleti, demokrasiyi, huzuru ve refahı yeniden tesis edeceğiz. Yanınızdayız Genel Başkanım” mesajını paylaştı.

CHP Genel Başkanı Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grubu tarafından İzmir’de düzenlenen 27’nci dönem 5’inci çalışma ve değerlendirme toplantısının açılışında konuştu. CHP Lideri, konuşmasının bir bölümünde partililere “Şunu da artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum. Ama artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz artık benimle olduğunuzu hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum" diye seslendi.

UYSAL’DAN TAM DESTEK

Kılıçdaroğlu’nun İzmir’den yaptığı çağrıya Antalya’dan ilk cevap Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal’dan geldi. Uysal, Twitter hesabından “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde Cumhuriyetimizin aydınlık ikinci yüzyılına hazırız. Hep birlikte Türkiye’mizde adaleti, demokrasiyi, huzuru ve refahı yeniden tesis edeceğiz. Yanınızdayız Genel Başkanım” mesajını paylaştı.

 

ANTALYA’DAN MESAJ YAĞMURU

Başkan Uysal’ın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu ve Finike Belediye Başkanı. Gazipaşa Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ve Mehmet Ali Yılmaz’ın da  aralarında bulunduğu belediye başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na destek mesajı gönderdi.

“YANINDAYIZ” SEFERBERLİĞİ

Belediye başkanlarının yanı sıra CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Cavit Arı ve Aydın Özer, ilçe başkanları ve çok sayıda partili de sosyal medya hesaplarında yayınladıkları mesajlarla genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na desteklerini bildirdi. Fikret GÜLCÜ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: