Antalya
23.09.2022
A
GÜNDEM , SPOR
DEĞİŞİM HAZIRLIĞI
DEĞİŞİM HAZIRLIĞI

20 günlük arayı iyi değerlendirmek isteyen Antalyaspor, kaleci Boffin ve Kduryashov dahil kadrodaki bazı isimleri yedek soyundurmaya hazırlanıyor. Konya maçında kaleci Alperen, Ufuk Akyol, Ömer Toprak ve Luyindama’nın ilk 11’de sahaya çıkması bekleniyor.

 

Son 4 maçını puansız kapatan Antalyaspor, 20 günlük boşlukta yaralarını sarmaya çalışacak. Milli maç arası ve 8. haftada BAY olduğu için 2 hafta lig maçı oynamayacak olan kırmızı-beyazlı ekip, sakat futbolcularının iyileşmesi, formsuz futbolcularının hazır olması ve yeni transferlerinin uyum sorununu çözmesini umut ediyor. Böylece Antalyaspor, bol alternatifli bir takım haline gelmeyi hedefliyor.

KALE VE SAVUNMA DEĞİŞİYOR

Son haftalarda bireysel hatalar nedeni yediği gollere çözüm bulamayan kırmızı-beyazlı ekip, 8 Ekim’de oynanacağı Konyaspor maçında kadroda önemli değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Lige iyi başlamasına rağmen son haftalarda hatalı goller yiyen kaleci Ruud Boffin’in yanı sıra, savunmada yaptığı bireysel hatalar nedeni ile 5 golün adeta hazırlayıcısı olan Fedor Kudryashov’un yerine yeni isimleri hazırlayan Nuri Şahin ve ekibi, kalede Alperen’e, savunmada da iyileşmesi halinde Ömer Toprak’ı oynatmayı planlıyor. Nuri Şahin, ylni transfer Christian Luyindama’yı da hazırlayan teknik ekibin, stoper ikilisini Ömer Toprak-Christian Luyindama’dan oluşturmayı düşünüyor.  

UFUK-GÖKDENİZ’E ŞANS

Kırmızı kart cezalısı oldukları için Konyaspor’a karşı forma giyemeyecek olan Soner Aydoğdu ve Shoya Nakajima’nın alternatiflerini hazırlayan teknik kadro, Ufuk Akyol ve Gökdeniz Bayrakdar ile özel olarak ilgileniyor. Kadro darlığına rağmen şans bulamayan Sinan Gümüş’ün sorumluluk almasını isteyen Antalyaspor teknik ekibinin, Konyaspor maçı ile birlikte formasyon değişikliğine gitmeyi planladığı ve formsuz olan Luis Adriano ile sakatlığı geçmeyen Fernando Lucas Martins’in yerine oyuncu hazırladığı öğrenildi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: