Antalya
23.09.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Döşemealtı'nda zimmet operasyonu
Döşemealtı'nda zimmet operasyonu

Döşemealtı Belediyesi’nde, başkanlığını Mustafa Akyol’un yaptığı, Cengiz Caba, Erhan Gürel ve Burak Bilgin’den oluşan Sayıştay heyeti inceleme yaptı

Araştırmalarda organize bir şekilde 6,5 milyon liranın üzerinde zimmete para geçirildiğini belirleyen Sayıştay heyeti, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Belediyenin İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü F.Ç. ile Mali Hizmetler Müdürü İ.T. görevden alındı. Operasyon kapsamında bir belediye çalışanı da gözaltına alındı. Belediyede idari ve adli soruşturma devam ediyor.

GENÇ: SORUŞTURMA TALİMATINI BEN VERDİM

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yayan Döşemaaltı Belediye Başkanı Turgay Genç şunları söyledi: “Belediyemiz bünyesinde yapılan inceleme neticesinde; İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nde personel maaşları konusunda bazı işlemler arasında usulsüzlük ve uyumsuzluk olduğu tespit edilmiştir. Talimatım doğrultusunda ivedilikle idari soruşturma başlatılmış, sorumlu şahıslarla ilgili olarak Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne ve Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na bizzat tarafımca suç duyurusunda bulunulmuştur. Olay bu şekilde gerçekleştiği halde bazı yayın organları ve sosyal medya mecralarında kasıtlı olarak bu işlem saptırılmıştır. Belediyemize konu ile ilgili Mali Şube Müdürlüğü ve Müfettişler tarafından baskın yapıldığı ve bu olaydan dolayı tarafıma ulaşılamadığı iddiası yer almıştır. Bu iddialar doğru değil ve yalandır. Olay belediye bünyesi içerisinde benim kontrolüm altında izlenmiş ve sonuçlandırılmıştır. Bu olayın aydınlanması için sonuna kadar takipçisi olacağım.

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: